Zdjęcie: Marcin Kalita / Radio Rzeszów
Reklama

Koncerty Kuby Blokesza, „Sviatyja”, folkrockowego zespołu „Żmij” i Joryja Kłoca, a także turniej Mölkky, kiermasz rękodzieła… W sobotę 29 czerwca w Rzeszowie koncert „Spotkajmy się w pół drogi”, poświęcony zmarłemu dziennikarzowi Radia Rzeszów Rafałowi Potockiemu. 

„Wcześniej to On przyjeżdżał do nas, teraz my przyjedziemy do niego” – tak o „Spotkajmy się w pół drogi” mówią pomysłodawcy i organizatorzy przedsięwzięcia – przedstawiciele Stowarzyszenia Folkowisko, Fundacji Artystycznej „Rozsypaniec” i Fundacji Q.

W sobotę 29 czerwca w Rzeszowie w fosie przy Zamku Lubomirskich zaplanowano koncerty: Kuby Blokesza, „Sviatyja” (Wojciecha Fila, łączącego blues z folkiem galicyjsko-wschodnim), zespołu „Żmij” i Joryja Kłoca, turniej Mölkky, kiermasz rękodzieła, rejestrację potencjalnych dawców szpiku, animacje dla dzieci. Powstanie też deskal z wizerunkiem Rafała Potockiego. 

Koncert ma upamiętniać Rafała Potockiego, wieloletniego dziennikarza Radia Rzeszów, który zmarł 16 sierpnia 2018 roku, miał 46 lat. Rafał interesował się kulturą, ekologią, literaturą, uwielbiał podróże i…festiwale. Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką „Rozsypaniec” i Festiwal Kultury Pogranicza „Folkowisko” na Roztoczu – były mu szczególnie bliskie, pomagał w organizacji, brał w nich udział i relacjonował na antenie Radia Rzeszów.

Ich pomysłodawcy postanowili odwdzięczyć się Rafałowi organizując całodzienny cykl imprez w Rzeszowie. „Chcemy spotkać się w pół drogi z Bieszczad i Roztocza w mieście, w którym Rafał mieszkał i pracował. Jego osoba nas połączyła” – mówią Marta Gryczon z Fundacji „Rozsypaniec” i Marcin Piotrowski ze Stowarzyszenia „Folkowisko”.

W przedsięwzięcie angażuje się także Fundacja Q z Tarnobrzega.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Na naszych terenach, dawnej Puszczy Sandomierskiej, Rafał szukał inspiracji do swoich programów ekologicznych” – podkreśla Marcin Kurnik z Fundacji Q. „Wydarzenie, które organizujemy, to pamięć o Rafale, pokazanie tego, co lubił oraz nasze regiony, do których przyjeżdżał” – mówią organizatorzy wydarzenia.

Rafał promował w swoich audycjach (m.in. „Ulica Kulturalna”, „Oko na Eko”, „Radio Biwak”) artystów festiwalowych, kulturę lokalną, tradycję regionów. I to wszystko będzie można zobaczyć w sobotę 29 czerwca w fosie Zamku Lubomirskich w Rzeszowie podczas wydarzenia „Spotkajmy się w pół drogi – koncert pamięci Rafała Potockiego”. Początek o 12:00.

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu miasta Rzeszów.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama