Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu pokaz laserowy na Rynku podczas Sylwestra 2021

Z powodu wysokich cen prądu, Rzeszów zrezygnował z organizowania w tym roku miejskiej imprezy sylwestrowej – dowiedział się Rzeszów News. 

– Decyzja została podjęta. Nie będziemy organizować miejskiego Sylwestra, nie mamy na to pieniędzy, potrzebne są oszczędności – powiedziała nam w czwartek Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów nie jest jedynym miastem w Polsce, rezygnującym z organizowania hucznego pożegnania ostatniego dnia 2022 roku. Wcześniej miejskie imprezy sylwestrowe odwołano m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku, Kielcach i Zielonej Górze.

Odwoływanie imprez sylwestrowych ma bezpośredni związek z szalejącymi cenami energii, mniejszymi wpływami podatkowymi do kas samorządów. Rzeszów w ostatnich latach na miejskiego Sylwestra co roku wydawał średnio ok. 300-350 tys. zł. 

Rok temu był pokaz dronów i pokaz laserowy na Rynku. W tym roku miasto nie przewiduje żadnych większych atrakcji. Mierzyć się musi za to z szukaniem oszczędności. W 2023 roku miejskie rachunki za energię mogą się zwiększyć nawet o 40 mln zł. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama