Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie ostrzega przed oszustwami „na prokuratura”. Nieznani sprawcy próbują wyłudzić dane osobowe. 

Pierwsze sygnały o oszustwach „na prokuratora”, do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie dotarły 9 października br. Nieznani sprawcy dzwonią z zastrzeżonego numeru telefonu, podszywają się pod prokuratora Jarosława Kunickiego z rzeszowskiej prokuratury. 

Oszuści wmawiają swoim rozmówcom niestworzone historie o rozbiciu grupy przestępczej, a w trakcie rzekomej akcji znaleziono podrobione dokumenty, w tym dowody osobiste. Twierdzą, że pieniądze rozmówców są zagrożone i trzeba je chronić przed złodziejami. 

Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, przypomina, że żaden prokurator nie może może przez telefon żądać danych osobowych, przekazania mu danych o rachunkach bankowych i przelania pieniędzy na jakiekolwiek konto. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– To próba wyłudzenia danych osobowych – ostrzega prokuratura. – Tak sprawcy przygotowują się do wyłudzenia pieniędzy – twierdzi Krzysztof Ciechanowski. 

Osoby, do których ktoś zadzwonił i w trakcie rozmowy przedstawiał się jako prokurator, proszone są o natychmiastowe informowanie o tym Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Można też o tym informować najbliższą jednostkę policji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama