Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Chcieli mu sprzedać radio, a gdy ten nie chciał kupić, to go pobili i okradli. Poszkodowany to 71-letni mężczyzna. Policjanci schwytali sprawców. To dwaj mieszkańcy Rzeszowa w wieku 27 i 28 lat. 

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (9 czerwca), przed godz. 20:00, na rzeszowskim osiedlu Śródmieście. Do 71-letniego mieszkańca Rzeszowa, który siedział przed swoim garażem, podeszło dwóch młodych mężczyzn. Chcieli mu sprzedać radio, ale senior nie był zainteresowany. Mężczyźni odeszli.

– Po chwili obaj wrócili i wtedy jeden z nich wyjął mężczyźnie z kieszeni 300 zł – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Gdy senior upomniał się o pieniądze, drugi sprawca popchnął go. 71-latek, gdy upadł na ziemię, został uderzony w twarz. Na szczęście nic poważnemu mu się nie stało. 

Sprawcy uciekli, senior powiadomił policję. Funkcjonariusze ustalili, że 71-latka pobili i okradli dwaj mieszkańcy Rzeszowa w wieku 27 i 28 lat: Grzegorz B. i Adrian G. 27-latka z zatrzymali w jego mieszkaniu, drugiego sprawcę u jego znajomych. Obaj trafili do aresztu. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Advertisement

W piątek w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów sprawcom przedstawiono zarzut kradzieży rozbójniczej. Obaj przyznali się do winy i dobrowolnie poddanie się karze – 1,5 roku bezwzględnego więzienia. – Obaj byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu – mówi Katarzyna Drupka, wiceszefowa rzeszowskiej prokuratury. 

Wobec Grzegorza B. i Adriana G. zastosowano dozór policyjny, mają zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym 71-latkiem. Mają też zakaz opuszczania kraju. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama