Wydział Komunikacji chce ujednolicić kolor taksówek w mieście. Wszystkie mają być srebrne i oznaczone herbem miasta.Pomysł na ujednolicenie rzeszowskich taksówek związany jest z programem transportowym i zmianą wizualizacji miasta. – Mamy taki pomysł, by wzorem innych miast wprowadzić w Rzeszowie jednolite, srebrne kolory taksówek. Chcemy, by mieszkańcy Rzeszowa z daleka kojarzyli srebrny samochód z taksówką – wyjaśnia Krzysztof Wadiak, dyrektor Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Pomysł na ujednolicenie kolorów taksówek został wypracowany na spotkaniu z rzeszowskimi korporacjami taksówkowymi. – Oczywiście nie mamy zamiaru nakazywać zmiany koloru taksówkarzom. To są ich prywatne samochody i nie możemy tego robić. Będziemy jednak namawiać do tego, by przy zakupie nowego auta, wybierali kolor srebrny – mówi dyrektor Wadiak.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Kolor srebrny jest doskonale widoczny zarówno w dzień, jaki w nocy. Boczna naklejka z herbem Rzeszowa i numerem taksówki, która będzie w tonacji pomarańczowo-popielatej, doskonale będzie się odcinać na srebrnym tle – przekonuje dyrektor.

Reklama