Reklama

Do 31 marca można zgłaszać swój udział do projektu Rzeszowskie Asy. Poszukiwani są studenci, którzy chcą pracować przez kilka miesięcy na rzecz Rzeszowskiego Domu Kultury.

Pomysłodawcą projektu jest Estrada Rzeszowska i prowadzi go wspólnie z Rzeszowskim Inkubatorem Kultury, Rzeszowskim Domem Kultury oraz stowarzyszeniem PRO-TUR. Ruszyła rekrutacja do projektu budującego most współpracy między środowiskiem akademickim i kulturalnym Rzeszowa.

Rzeszowskie ASY będą wspierać domy kultury w codziennej, ale niezwykłej pracy od kwietnia do czerwca 2014 roku. W programie udział biorą także tutorzy, a wszystko dzięki współpracy kilku podmiotów i wsparciu młodzieży w działaniu.

– Wszystkich studentów, którzy mają ochotę sprawdzić się, jako wsparcie dla domów kultury zapraszamy do zgłaszania się poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego do 31 marca – zachęca Ewelina Jurasz z Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

Szczegóły dotyczące formularza i regulaminu dostępne są na stronie Inkubatorkultury.eu.

– Zależy nam na znalezieniu 15 osób aktywnych, doświadczonych już w wolontariacie, które będą wspierać od połowy kwietnia do końca czerwca cztery filie Rzeszowskiego Domu Kultury w promocji, pozyskiwaniu grantów, sponsoringu, prowadzeniu zajęć artystycznych, a przede wszystkich badaniach socjologicznych prowadzonych wśród społeczności lokalnych poszczególnych rzeszowskich osiedli. Osoby, które poszukujemy, będą pracować, jako wolontariusze. Mogą zgłaszać się studenci dowolnych kierunków studiów i także z dowolnych lat. Zależy nam przede wszystkim na ich znacznym doświadczeniu – mówi Ewelina Jurasz.

Liczba godzin pracy na rzecz domów kultury zostanie wcześniej ustalona, ale maksymalnie wyniesie ona 120.

– Na pewno ta praca będzie wymagającą przede wszystkim poświęcenia, ale też chęci nauczenia się czegoś więcej niż daje sama wiedza teoretyczna na studiach. Propozycja pełnienia wolontariatu w Rzeszowskich Asach jest także skierowana do osób, które szczególnie interesują się tematyką domów kultury i którym nie są obce sprawy lokalne Rzeszowa, a także dla tych, którzy kiedyś chcieliby działać ze środowiskami lokalnymi – dodaje Jurasz.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: