Reklama

Greenpeace, najbardziej znana na świecie organizacja pozarządowa walcząca o ochronę środowiska naturalnego, buduje swoje struktury w Rzeszowie. Fundacja poszukuje osoby, która będzie koordynatorem lokalnej grupy.

Fundacja Greenpeace istnieje w Polsce już od 12 lat. Tworzą ją głównie wolontariusze, który są znani z nietypowych i niekiedy szalonych metod zwrócenia uwagi na problemy globalne związane z ekologią. Działacze Greenpeace zbierają podpisy pod petycjami, organizują warsztaty w szkołach.

– Osoby, które są z nami to zarówno profesjonaliści jak i zapaleńcy, których łączy jedno – troska o przyszłość planety i przekonanie, że dzięki determinacji i współpracy jesteśmy w stanie wiele zrobić na rzecz realnych zmian – twierdzi Dominika Sokołowska z Greenpeace Polska.

W Polsce na rzecz Greenpeace działa ponad 120 aktywistów i aktywistek. Organizacja zamierza zbudować struktury w kolejnych polskich miastach – w Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Zielonej Górze, Białymstoku i właśnie w Rzeszowie.

Greenpeace poszukuje osoby, która zostanie koordynatorem rzeszowskich struktur organizacji. Praca odbywa się na zasadzie wolontariatu. Greenpeace oferuje umowę z ubezpieczeniem, indywidualny tryb pracy dostosowanym do twoich możliwości i potrzeb.

Osoba, która zostanie koordynatorem, przejdzie szkolenie, otrzyma wsparcie merytoryczne i organizacyjne oraz finansowanie narzędzi niezbędnych do pracy.

Koordynator Greenpeace będzie mógł brać udział w spotkaniach i warsztatach w Polsce i za granicą. Jego zadaniem będzie m.in. zbudowanie zespołu wolontariuszy i wolontariuszek, organizowanie wydarzeń lokalnych w ramach prowadzonych kampanii Greenpeace.

Organizacja oczekuje od kandydatów na koordynatorów doświadczenia pracy z grupą, posiadania umiejętności komunikacji w zespole i  motywowania innych do działania. Greenpeace zależy na osobach, które będą mogły się poświęcić na rzecz organizacji co najmniej na dwa lata.

Jeżeli jesteście zainteresowani pracą koordynatora Greenpeace w Rzeszowie, to swoje zgłoszenia możecie wysyłać na adres: katarzyna.mamos@greenpeace.org

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.