Reklama

Jeśli chcesz do nich dołączyć, to okazją będzie sobotnia (14 czerwca) sesja testowa, kwalifikująca do członkostwa w Stowarzyszeniu Mensa Polska.

Wszyscy chętni, którzy odważą się rozwiązać test, mierzący ich poziom inteligencji, będą mogli zrobić to w sali widokowej Hotelu Rzeszów. Sesja testowa rozpocznie się o godz. 11:00. Zapisy prowadzone są na stronie www.mensa.org.pl. Istnieje również możliwość zapisania się w dniu testu, ale jedynie rejestracja elektroniczna gwarantuje udział w sesji, bo liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem przystąpienia do testu jest ukończenie 10. roku życia.

Stowarzyszenie Mensa Polska zrzesza osoby o ilorazie inteligencji kwalifikującym do 2 górnych procent populacji. W ostatnim czasie zarząd Stowarzyszenia uchwalił powołanie do życia Grupy Regionalnej Rzeszów. – Dla osób, którym uda się osiągnąć odpowiedni wynik z testu oraz które wyrażą chęć przystąpienia do Mensy, działalność Grupy Regionalnej będzie świetną okazją do rozpoczęcia swojej przygody w stowarzyszeniu – zachęca Mateusz Tytuła, przedstawiciel Mensa Polska, do której należy około 1,6 tys. osób.

Na Podkarpaciu jest 76 członków Mensy, z czego 13 osób zostało przyjętych po ostatniej sesji, jaka się odbyła w grudniu zeszłego roku też w Hotelu Rzeszów.

Warunkiem wstąpienia do Mensy jest uzyskanie w teście wyniku umieszczającego zdającego w 2 proc. populacji o najwyższym ilorazie inteligencji. W Polsce trzeba osiągnąć wynik oznaczający IQ równy co najmniej 148 w skali Cattella.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.