Reklama

W czwartek (16 kwietnia) w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall oficjalnie zostanie otwarta Dagart Galerie, pierwsza prywatna galeria sztuki współczesnej w Rzeszowie.

Dagart Galerie to istniejąca od 2006 roku galeria sztuki, zajmująca się promocją polskiej sztuki współczesnej w Europie.

Po latach istnienia Dagart Galerie w Arras i Lille we Francji oraz kilkuletnim uczestnictwie w różnych targach sztuki współczesnej (m.in. Lille Art Fair, Lineart, AAF Bruksela, ST-ART), Dagmara Hazuka, właścicielka galerii, chce wykorzystać doświadczenie nabyte na europejskim rynku sztuki i stworzyć w Rzeszowie unikalne miejsce dla sztuki.

„Sztuka do kwadratu” jest to oryginalny koncept galerii sztuki skierowany do polskiej publiczności, zakładający upowszechnienie kultury zakupu obrazów oraz wyjście poza elitarny krąg odbiorców i docierania do szerokiej publiczności prezentując dzieła artystów w małych kwadratowych formatach, na specjalnie przygotowanym papierze, pozwalającym na pracę w różnych technikach malarskich.

Równolegle do projektu „Sztuka do kwadratu”, Dagart Galerie będzie prezentować pięć prestiżowych wystaw rocznie, w tym dwie wystawy znanych artystów z Francji, Belgii, Holandii itp. Dagart Galerie organizować będzie także happeningi, performance, wystawy rzeźb, również w przestrzeni centrum handlowego oraz skweru Millenium Hall.

Z okazji inauguracji galerii zostanie zaprezentowana twórczość Jacka Hazuki, polskiego artysty, od ponad 30 lat zamieszkałego we Francji. Otwarcie galerii o godz. 19:30

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: