Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

To będzie sklep, w którym wszystko będzie absolutnie za darmo. Powstaje z myślą o tych, którzy uciekając przed wojną nie zdążyli niczego ze sobą zabrać. Sklep zostanie otwarty za kilka dni, gdy tylko uda się zebrać potrzebne rzeczy.

To będzie sklep odzieżowy. Na ponad 50 metrach kwadratowych staną wieszaki z ubraniami dla dzieci, młodzieży i kobiet. Każdy będzie mógł wybrać to, co przypadnie mu do gustu. Sklep „Free Wear & More” tworzy grupa znajomych należąca do rzeszowskiego środowiska lewicowego. Zbiórkę ubrań prowadzi stowarzyszenie „Spójnik”.

– Niedawno odwiedziła nas rodzina z Ukrainy. Nie mieli ze sobą niczego. Zrobiliśmy więc rundkę po wszystkich magazynach w Rzeszowie. Nie znaleźliśmy nawet jednej pary spodni – opowiada Ksenia Sztuk z Nowej Lewicy. 

W Rzeszowie jest kilka punktów, w których zbierane są dary dla uchodźców. Są wysyłane albo na granicę, albo transportowane dalej na Ukrainę. 

 – Ludzie po wielu godzinach podróży i martwienia się o własny byt, nie mają głowy, żeby wybierać ciuchy ze sterty ubrań na granicy. Dopiero jak się człowiek wyśpi i spędzi spokojnie noc, zastanawia się w co się ubrać – dodaje Ksenia Sztuk. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W sklepie „Free Wear & More” będzie odzież nowa i używana. Potrzebne są ubrania czyste, wyprane, dobrej jakości, najlepiej posegregowane rozmiarami, dostosowana do aktualnych warunków pogodowych. Bluzy, wiosenne kurtki, spodnie, dresy, pidżamy, nowa bielizna i skarpetki.

– A jeśli ktoś ma już pustą szafę, może wybrać się do sieciówki i kupić ubrania z linii basic –  zachęcają organizatorzy. 

Sklep powstanie w sali konferencyjnej biura Nowej Lewicy przy ul. ks. Jałowego 31 w Rzeszowie. Ubrania przyjmowane są codziennie, od poniedziałku 21 marca. Od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-19:00, a także w sobotę i niedzielę od godz. 10:00-14:00.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama