W Rzeszowie powstał nowy park kieszonkowy – na osiedlu Króla Augusta

Niezagospodarowany teren w rejonie bloku przy ul. Sportowej 2B w Rzeszowie został wypełniony zieloną i nowymi ławkami, leżakami i trejażami. 

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa  

To kolejny park kieszonkowy w Rzeszowie, czyli urządzony zielenią skwer. W ciągu ostatnich dwóch lat takie parki powstały m.in. przy ul. Kurpiowskiej, al. Sikorskiego, w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej, w rejonie ulic Króla Augusta i Reymonta.

Kolejny powstał przy ulicy Sportowej w rejonie bloku 2B na osiedlu Króla Stanisława Augusta. Parku (ma około 10 arów) chcieli mieszkańcy – to jeden ze zwycięskich projektów ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W parku utworzono rabaty z różnymi gatunkami bylin oraz traw ozdobnych, np. jeżówka purpurowa, rozplenica japońska, szałwia omszona, miskant chiński. Posadzono róże w wielu kolorach oraz drzewa – tulipanowiec amerykański i platan klonolistny.

– Powstały ścieżki piesze z płyt i kostki brukowej, ustawione zostały ławki, leżaki, trejaże – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-newa.pl

Reklama