5 niezwykłych obrazów m.in. tygrysa, dinozaura i motyli przygotowanych w specjalnej technice 3D można już oglądać w CH Plaza Rzeszów. Galeria obrazów 3D powstawała przez 7 dni. Stworzyli …ją Mateusz i Radek z warszawskiej grupy artystycznej Good Looking Studio. Jak mówią, artyści dotychczas głównie tworzone były tzw. graffiti 3D malowane np. na chodniku.

– To, co powstało w Rzeszowie, jest inne, daje możliwość fajnej interakcji oglądającego z malowidłem na ścianie. Wystarczy, że zrobimy sobie na tle obrazu zdjęcie pod odpowiednim kątem. I już widać zamierzony efekt – tłumaczą Mateusz i Radek.

Na galerię obrazów 3D w CH Plaza Rzeszów składa się 5 murali przedstawiających m.in. tygrysa, dinozaura i motyle. Wszystkie obrazy na początku sprawiają wrażenie zwykłych malowideł ściennych.

– Ludzie widząc te obrazy myślą, że ktoś po prostu wyjechał poza linię. Wystarczy jednak odpowiednio ustawić osobę przy obrazie i zrobić jej zdjęcie, a zobaczymy, że Tygrys kładzie łapę na naszym ramieniu, a motyle latają nad naszą głową – opowiada Michał Zych, manager ds. marketingu CH Plaza Rzeszów.

Technika wykorzystana podczas prac nad galerią 3D w CH Plaza Rzeszów znana jest już od dawna, jako Anamorfoza, czyli przekształcenie. Jest to celowa deformacja obrazu, która może pokazać obraz niezdeformowany poprzez np. odbicie w zwierciadle wypukłym lub jeśli spojrzy się na płótno malarskie pod odpowiednim kątem.

W malarstwie europejskim Anamorfozy wykorzystywane były bardzo często. Najsłynniejszym przykładem jest trupia czaszka, zastosowana przez niemieckiego malarza Hansa Holbeina w obrazie z 1533 r. pt. „Ambasadorowie”.

Obrazy 3D można bezpłatnie oglądać codziennie w godzinach otwarcia CH Plaza Rzeszów od 10:00 do 20:00.

Zdjęcie: CH Plaza

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama