W Rzeszowie powstało bezpłatne studio nagrań dla młodych muzyków

Grasz, śpiewasz i do tego piszesz teksty? To świetnie się składa, bo Rzeszowie powstało studio nagrań, w którym swoją twórczość będzie można utrwalić zupełnie za darmo.

 

„Studio Dźwięków Pogranicza” to niepowtarzalna okazja, aby nagrać swój utwór w profesjonalnych warunkach zupełnie za darmo. Wystarczy, że w swojej twórczości nawiązujesz do kultury Podkarpacia i Rzeszowa.

– Chcemy wpierać lokalnych artystów, którzy tworzą teksty, muzykę i pokazać im, że ich marzenia o nagraniu własnej piosenki mogą się spełnić– mówi Krzysztof Delikat z Estrady Rzeszowskiej, koordynator studia nagrań „Studio Dźwięków Pogranicza”

SDP mieści się w budynku Estrady Rzeszowskiej (Jagiellońska 24, za galerią Graffica) i jest wyposażone w salę nagrań oraz studio odsłuchowe (reżyserka dźwięku połączona z salą nagrań, oknem do podglądu) wraz z podstawowym wyposażeniem sprzętowym: mikrofony, okablowanie, stół mikserski, stacja komputerowa z oprogramowaniem do wielościeżkowej rejestracji dźwięku.

Studio ma również  odpowiednią akustykę i  wyciszone pomieszczenie. SDP  to też miejsce specyficzne. Z dala od głównych nurtów. Prowadzone w konkretnym celu i według określonych zasad.

– Naszym celem nie było stworzenie studia, które stałoby się konkurencją dla tych komercyjnych, które są w Rzeszowie i okolicy. U nas nie każdy będzie mógł nagrać swój utwór, ponieważ piosenka musi spełniać określone warunki – wyjaśnia Krzysztof Delikat.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Podstawowe kryterium jest takie, że tekst (tylko w języku polskim) oraz muzyka muszą być autorskie. Kolejnym – twórczość autora musi być związana z dziedzictwem kulturowym Podkarpacia.

– Chcemy zachęcić naszych rodzimych twórców do sięgania po muzykę ludową naszego regionu i tworzenia z niej autorskich adaptacji – wyjaśnia koordynator SDP.

Należy pamiętać, że po nagraniu utworów prawa licencyjne do zarejestrowanego utworu należą jednocześnie do Estrady Rzeszowskiej i nie można go wykorzystywać w celach komercyjnych.

Aby skorzystać z usług studia wystarczy zadzwonić na numer: 17 853 80 04.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama