Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Z części osiedli Dąbrowskiego i Staroniwy powstało osiedle Zawiszy Czarnego. Obecnie liczy około 6 tys. mieszkańców. Docelowo ma mieć 15 tysięcy.

Rzeszów ma nowe osiedle – Zawiszy Czarnego. Tak początkiem lipca zdecydowała Rada Miasta Rzeszowa. – Nowe osiedle powstało z części osiedli Dąbrowskiego i fragmentu Stroniwy (chodzi o fragment ul. Przemysłowej, gdzie nie ma bloków). Obecnie ma około 6 tys. mieszkańców, docelowa ma ich być 15 tysięcy – mówi Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa.

Nowe osiedle mają wyznaczać ulice: Przemysłowa, Magazynowa, Podgórska, Solidarności, Architektów, Żołnierzy 9. Dywizji Piechoty, Rymanowska, Bieszczadzka, Połonińska, Tadeusza Boya-Żeleńskiego (numery nieparzyste od 21 do końca oraz parzyste od 16 do końca), Dąbrowskiego (numery nieparzyste od 91 do końca i parzyste od 64 do końca)

Ponadto w skład nowego osiedla wejdą ulice: Batalionów Chłopskich (numery nieparzyste od 1 do 9), Zawiszy Czarnego (numery nieparzyste od 1 do 73 oraz numery parzyste od 2 do 68a – do końca literowych oznaczeń alfabetycznych), Podkarpacka (numery nieparzyste od 1 do 73 i numery parzyste od 2 do 28) oraz Wetlińska (numery nieparzyste i numery parzyste od 2 do 12).

Rada Miasta swoją decyzję podjęła w oparciu o wcześniejsze konsultacje społeczne, które w czerwcu odbyły się na osiedlu Dąbrowskiego. Wzięło w nich udział 165 osób. Większość, bo aż 154 osoby, opowiedziały się za powstaniem nowego osiedla.

Do tej pory na osiedlu Dąbrowskiego mieszkało prawie 9000 mieszkańców. Obecnie w Rzeszowie łącznie z Zawiszy Czarnego mamy 32 osiedla. W tym roku w jedno osiedle połączono Śródmieście Północ i Południe, a w wyniku poszerzenia granic Rzeszowa od 1 stycznia 2019 roku mamy osiedla Matysówka i Miłocin – Św. Huberta.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama