W Rzeszowie powstały grafiki z mapami dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby z niepełnosprawnościami stworzyły własne mapy bezpiecznych ścieżek, które ułatwią dojście do najważniejszych punktów w Rzeszowie.

 

Zdjęcia: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Nikt lepiej nie zna potrzeb niepełnosprawnych niż oni sami. Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa wpadł na pomysł, by stworzyć grafiki z mapami oraz filmy, które krok po kroku pokazują drogę do poszczególnych placówek. 

– Dla niektórych osób odwiedzenie urzędów wiąże się ze strachem i obawami związanymi z przebyciem drogi, dostępnością chodników, przystanków oraz bezpiecznym i najkrótszym pokonaniem trasy – wyjaśnia Andrzej Burnat, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej.

Projekt map wykonała Fundacja Lideron wraz z Portalem Rampa – w oparciu o trasy, z których najczęściej korzystają mieszkańcy Rzeszowa. Autorzy map przygotowali też o wideo, pokazujące sposób poruszania się po budynku Urzędu Miasta przy ul. Ofiar Getta 7.

– Pokazali m.in. działania pętli indukcyjnej przez osobę z niepełnosprawnością słuchu oraz działania powiększalnika przez osobę z niepełnosprawnością wzroku – nadmienia Burnat.

Filmy pojawią się w przyszłym tygodniu. Znajdziecie je także na stronie erzeszow.pl, w zakładce „Mieszkańcy”, dalej w podstronie „Dostępność” i po kliknięciu w tekst „Mapy dostępnych tras dla osób starszych i z niepełnosprawnościami”.

Materiały stworzone przez Lideron i Portal Rampa są na stronie bip.erzeszow.pl.

(kms)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama