Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa zbliża się do finału. Od poniedziałku (4 lipca) rusza budowa ronda w rejonie rzeszowskiego oddziału ZUS.

Jak przypomina Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, przebudowa kilkunastu ulic m.in. Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego i Siemieńskiego jest jedną z największych inwestycji drogowych Rzeszowa ostatnich lat. Przebudowa ulic w północno-wschodniej części śródmieścia rozpoczęła się w marcu ub. r. Kosztuje 50 mln zł.

Inwestycja ma poprawić komunikację w centrum Rzeszowa. Kierowcy najbardziej czekają na możliwość przejazdu pod wiaduktem wzdłuż ul. Batorego. Ulica pod wiaduktem jest poszerzana do 22 m, zmieni się także wysokość wiaduktu – z 2,8 m do 4,60 m, będą dwa pasy ruchu, chodniki i ścieżka rowerowa. Nie będzie już świateł i ruchu wahadłowego.

– Prace są obecnie prowadzone w wielu miejscach. Na ul. Fredry trwają prace przy konstrukcji chodników oraz roboty brukarskie, na ul. Żółkiewskiego układane są warstwy konstrukcji jezdni oraz budowana jest kanalizacja sanitarna. Trwa także budowa oświetlenia oraz kanalizacji deszczowej – informuje Artur Gernand. 

W poniedziałek po południu (4 lipca) rozpocznie się jeden z ostatnich etapów tej potężnej inwestycji – budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – u zbiegu ulic Głowackiego i Fredry. To oznacza, że od poniedziałkowego popołudnia zmieni się organizacja ruchu w rejonie siedziby ZUS.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jadąc ul. Głowackiego od strony al. Piłsudskiego będzie można skręcić tylko w prawo, w ul. Siemiradzkiego. Nie będzie można skręcać w lewo, w ul. Fredry ani zawracać. Utrudnienia związane z budową ronda będą obowiązywać do odwołania. – Przebudowa układu kilkunastu dróg w centrum Rzeszowa zakończy się jesienią – zapowiadają urzędnicy. 

Inwestycja jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama