Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Dwa place zabaw, łąka kwietna, strefa street workoutu – to elementy nowego parku, który do 2021 roku ma powstać na osiedlu Kotuli w Rzeszowie. 

Ci, którzy narzekają, że w Rzeszowie więcej jest betonu niż zieleni, ucieszy z pewnością fakt, że miasto planuje stworzyć nowy park. Ma on on powstać na osiedlu Kotuli na 2,5-hektarowej działce w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 18, przedszkola nr 23 i żłobka „Karolinka”.

Inwestycja ma być rozłożona na dwa lata. Miasto w tym roku chce wykonać parkowe alejki, instalacje podziemne i oświetlenie. W przyszłym roku z kolei mają powstać dwa place zabaw, amfiteatr oraz ławki i kosze na śmieci. 

W planach jest także stworzenie strefy do street workoutu, nasadzenie nowych drzew oraz utworzenie łąki kwietnej. – Koszt całej inwestycji szacujemy na 2,5 mln zł. Chcemy, aby park był gotowy już w przyszłym roku – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Budowa parku na osiedlu Kotuli to jedno ze zwycięskich zadań w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim na 2020 rok. Projekt został zgłoszony w kategorii „zadania ogólnomiejskie”, gdzie można na realizację swojego pomysłu zdobyć milion zł. 

– Pozostała kwota na dokończenie inwestycji zostanie dołożona w przyszłym roku – zapowiada Maciej Chodnicki. Miasto projekt parku dostało od Spółdzielni Mieszkaniowej „Projektant”, która wraz z firmami deweloperskimi opłaciła projektantów.

Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama