Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Powoła je WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Centrum będzie udzielało porad prawnych, urzędowych, w sprawie pracy, udzieli wsparcia humanitarnego. 

W powołaniu Podkarpackiego Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy WSPiA będzie współpracować z 9 urzędami i instytucjami z Rzeszowa: Izbą Skarbową, ZUS, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Powiatowym Urzędem Pracy, Izbą Przemysłowo-Handlową, Izbą Adwokacką, Okręgową Izbą Radców Prawnych i podkarpackim oddziałem PCK.  

Stosowne porozumienie między tymi instytucjami i urzędami, które będą pomagać uchodźcom z Ukrainy, gdzie od 24 lutego trwa wojna, zostanie podpisane w czwartek (31 marca) w południe w kampusie WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

W Podkarpackim Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy wszystkie instytucje będą współpracować w zakresie adaptacji społecznej, administracyjnej i zawodowej obywateli Ukrainy, którzy uciekli ze swojego kraju. W Centrum będzie udzielane wsparcie: prawne, urzędowe, humanitarne, personalne oraz z zakresu pośrednictwa pracy.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Centrum będzie działało w kampusie WSPiA oraz wybranych punktach wspomnianych urzędów i z instytucji. Odbywać się w nich będą dyżury. Jak poinformował Przemysław Pawlak, rzecznik rzeszowskiej uczelni, w działalność Centrum zaangażują się studenci WSPiA, będą mieli oni zapewniony nadzór i opiekę wszystkich dziewięciu instytucji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama