Entuzjaści motoryzacji w naszym mieście zamieścili na platformie Dobre Pomysły projekt „Tor Wyścigowy w Rzeszowie”. Pytają mieszkańców, czy warto, by taki obiekt powstał w stolicy Podkarpacia.

W Rzeszowie jest wielu fanów motoryzacji, którzy poszukują miejsca by trenować, podnosić swoje umiejętności oraz przygotowywać się do zawodów. Jakiś czas temu powstała inicjatywa wybudowania toru wyścigowego w Rzeszowie. – Szukamy potencjalnego miejsca na lokalizację obiektu oraz staramy się zainteresować swoją wizją władze samorządowe i potencjalnych sponsorów. Jesteśmy także ciekawi opinii mieszkańców, co sądzą o inwestycji, która naszym zdaniem przyczyni się do rozwoju motoryzacji na Podkarpaciu – mówi Arkadiusz D. Leśniak-Moczuk, pomysłodawca budowy toru.

Projekt „Tor Wyścigowy w Rzeszowie” upubliczniono na Platformie Dobre Pomysły kilkanaście dni temu. Już pojawiają się ciekawe pomysły w ramach projektu i komentarze. Jedną z sugestii jest, by obiekt posiadał długi odcinek prostego toru, celem organizowania popularnych wyścigów na tzw. ¼ mili. Ciekawym pomysłem jest by obiekt w przyszłości posłużył do reaktywacji sekcji kartingowej w Rzeszowie i późniejszych wyścigów kartów. Internauci proponują także cykliczne imprezy motoryzacyjne z popularnym driftem, paleniem gumy, czyli też wyścigami samochodów i motocykli.

– Tutaj liczy się każdy ciekawy pomysł, który przyczyni się do powstania toru wyścigowego w Rzeszowie. Cenne są także opinie internautów, gdyż zobrazują skalę zainteresowania takim obiektem w naszym mieście – mówią sympatycy motoryzacji.

Każdy mieszkaniec Rzeszowa, który chce wypowiedzieć się w ramach projektu „Tor Wyścigowy w Rzeszowie” może to uczynić przez wcześniejsze zalogowanie się na platformę dobrepomysly.erzeszow.pl. Rejestracji dokonuje poprzez własne konto internetowe lub przez konto na Facebooku. – Zgłaszając własny pomysł lub opinię, należy skorzystać z formularza „dodaj pomysł” w projekcie „Tor Wyścigowy w Rzeszowie”. Wszyscy zalogowani mogą komentować zamieszczone propozycje, oceniać je lub zagłosować na nie – mówi Monika Sanek-Żmuda ze Sprinet Polska, firmy współtworzącej platformę.

Projekt „Tor Wyścigowy w Rzeszowie” trwa na portalu Dobre Pomysły. Jest to internetowa platforma społeczna, która działa w oparciu o zasady crowdsourcingu. W swoim założeniu gromadzi dobre pomysły i rozwiązania od społeczeństwa, które mają wspierać rozwój miasta. Platforma jest  nowym kanałem wspomagającym komunikację samorządu z mieszkańcami. Jest współtworzona przez rzeszowski Urząd Miasta oraz firmę Sprinet Polska.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama