Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

4 kwietnia ścianę budynku przy ul. Lenartowicza 3 w Rzeszowie ozdobi mural z wizerunkiem siatkarzy i podpisami kibiców Asseco Resovii. Mural namaluje sanocki artysta Arkadiusz Andrejkow. 

Zakończyła się akcja „Wszyscy murem za Asseco Resovią”, prowadzona przez sponsora klubu – markę piwa Leżajsk. Wkrótce ścianę obok wejścia na halę Podpromie ozdobi mural z wizerunkiem siatkarzy i podpisami kibiców. 

Mural będzie miał aż 160 m kw., a grafikę wybrali sami kibice w głosowaniu internetowym. Twórcą malunku jest Arkadiusz Andrejkow, sanocki artysta street-artu, który ma już na koncie kilka murali w Rzeszowie. Ten mural jest dla mnie ogromnym wyzwaniem mówi.

Cała jego kompozycja jest mocno rozbudowana. Składa się z bardzo różnych elementów: postaci siatkarzy, napisów, autografów kibiców, logotypów oraz z tła, które chciałbym malować z tzw. “gestu”. Pierwszy raz będę też pracował na takiej wysokości przy pomocy zwyżki – mówi Arkadiusz Andrejkow.

Pieniądze na kibicowski mural udało się zebrać dzięki prowadzonej od stycznia do marca sprzedaży puszek piwa Leżajsk z limitowanej edycji dedykowanej Resovii. W kolekcji znalazło się 7 różnych puszek z wizerunkiem siatkarzy. 5 groszy ze sprzedaży każdej z puszek Leżajsk przeznaczył właśnie na mural.  

– Dziękujemy kibicom, że wzięli udział w tej akcji, okazując w ten sposób wsparcie naszym siatkarzom mówi Paulina Ermel z marki Leżajsk. – Wierzymy, że z drużyną jest się w każdym momencie. Ta wiara i doping dodają im skrzydeł na boisku – dodaje Paulina Ermel.

Odsłonięcie muralu zaplanowano na 4 kwietnia. Oczy kibiców będzie cieszył do końca 2019 roku.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. Niestety nazwa Podkarpacie jest bardzo nietrafiona. Ten kto miał w szkole geografię powinien wiedzieć, że Podkarpacie to kraina geograficzna biegnąca przez Rumunię, Ukrainę, Austrię i w niewielkim fragmencie przez Polskę. A Rzeszów i nasz region położony jest w historycznej krainie geograficznej, która nazywa się Małopolska.
    Bardzo dużą szkodę zrobił ktoś kiedyś nadając nowe nazwy województwom, bo nazwa podkarpackie jest delikatnie mówiąc błędna i myląca

  2. Czemu podkarpacie a nie podkarpackie ?
    pisze i mówi się np. mazowieckie a nie mazowiecie, małopolskie a nie małopolsie…. 😀 Ps. Więcej wilków 🙂

  3. A dlaczego tylko do końca roku? Po tym czasie zostanie zamalowany? Jak już powstanie i ktoś włoży w to pracę to chyba powinien zostać. Chyba, że się mylę…

Comments are closed.