Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej rozpoczął akcję „Pokój dla żaka”. Aktualnie w ofercie jest 26 mieszkań do wynajęcia.

„Pokój dla żaka” to coroczna akcja organizowana przez Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej. Jej głównym celem jest pomoc w znalezieniu pokoju do wynajęcia. Akcja skierowana jest do wszystkich studentów, szukających swojego miejsca w Rzeszowie.

– Do skorzystania z tej propozycji zachęcamy szczególnie przyszłych studentów naszej uczelni, którzy mogą mieć problem w odnalezieniu się w nowym miejscu – mówi Sławomir Bonowicz z Samorządu Studenckiego PRz.

Aktualnie w ofercie jest do wynajęcia 26 mieszkań, które są porozrzucane po całym mieście i poza granicami Rzeszowa, m.in. w Boguchwale. Na razie zgłosili się ci, którzy chcą wynająć studentom mieszkania.

Najwięcej ofert dotyczy mieszkań 4-osobowych. Są też oferty pokoi 3-osobowych (od 200 zł od osoby), pokoje jednoosobowe, pokoje w mieszkaniach z właścicielami, w domach, szeregówkach. Wynająć można także całe piętra w domach, kawalerki (od 1000 zł). Jeden z oferentów chętnie wynajmie kawalerkę dla trzech osób. Cena 1100 zł plus rachunki.

Średnia cena w pokoju w aktualnych ofertach wynosi około 400 zł. Do tego trzeba doliczyć opłaty za media.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Jeszcze nie zgłosili się do nas studenci, którzy szukają mieszkań. To początek naszej akcji. Studenci w lipcu mają sesje poprawkowe i tym są zajęci. Mamy też do czynienia z tzw. syndromem studenta, czyli zostawiania wszystkiego na ostatni dzwonek. Oblężenia spodziewamy się we wrześniu – mówi Sławomir Bonowicz.

Organizatorzy akcji „Pokój dla żaka” są przekonani, że liczba oferowanych mieszkań i i pokoi do wynajęcia wyniesie około 300. – Miejsc w nich będzie dla ok. 1000 studentów – przewidują organizatorzy.

Pełną listę oferowanych mieszkań możecie zobaczyć TUTAJ.

Akcja trwa do końca września przez całe wakacje. Swoje ogłoszenie można złożyć, jak również zapoznać się z aktualnymi ofertami, w Domu Studenckim „Promień” przy ul. Akademickiej 1/23 od godz. 9:0 do 15:00, tel. (17) 865 13 57, tel./fax (17) 854 53 10, e-mail: pokojdlazaka2015@gmail.com

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama