Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Od środy (18 grudnia) w Rzeszowie działa pierwsza wypożyczalnia elektrycznych samochodów na minuty, czyli tzw. carsharing. Powstała ona w ścisłej współpracy z PGE Nowa Energia i Rzeszowem przy udziale producenta samochodów Nissan.

Rzeszów jest kolejnym miastem, po Warszawie, Poznaniu i Trójmieście, w którym dostępne są usługi 4Mobility, gdzie można na minuty wypożyczać samochody. Dla Rzeszowa w ramach usługi carsharingu przygotowano 30 samochodów elektrycznych marki Nissan Leaf.

Nissany mają akumulatory o pojemności 40 kWh, pozwalające przejechać 270 km bez ładowania. Ponadto są wyposażone także w silniki o mocy 150 KM. – Rzeszów jest dla nas bardzo ważną lokalizacją ze względu na możliwość wprowadzenia projektu opartego w 100 proc. na samochodach elektrycznych – mówi Paweł Błaszczak, prezes 4Mobility.

Aby wypożyczać elektrycznego Nissana Leaf w usłudze 4Mobility, wystarczy pobrać aplikację carsharing i założyć w niej swoje konto. Oczywiście, aby to zrobić należy mieć ważne prawo jazdy i ukończone 18 lat. Auta są widoczne w aplikacji mobilnej, dzięki której można wynająć samochód, otworzyć go i sprawnie rozliczyć płatność przy użyciu karty płatniczej.

Za usługi 4Mobility w Rzeszowie będzie obowiązywał cennik promocyjny, w którym za minutę jazdy klienci zapłacą tylko 67 groszy i 80 gr za każdy przejechany kilometr. Dzięki temu koszt przejazdu nowym Nissanem Leaf np. z Dworca Głównego do Politechniki Rzeszowskiej wyniesie tylko około 11 zł.

Zdjęcie: Materiały prasowe

Strefa wypożyczeń obejmuje centrum miasta i popularne miejsca Rzeszowa. Z czasem ma rozrastać się zarówno i strefa, jak i flota. Warto też dodać, że wypożyczonymi autami można poruszać się po buspasach, bez dodatkowych opłat parkować w centrum miasta oraz zwrócić samochód w dowolnym miejscu w strefie widocznej w aplikacji.

– Rozwój infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych to priorytetowy projekt spółki PGE Nowa Energia. Cieszę się, że możemy nie tylko rozwijać sieć stacji ładowania w Rzeszowie, ale także być partnerem dla 4Mobility, która umożliwia kierowcom korzystanie z naszej sieci – mówi Kazimierz Więcek, prezes PGE Nowa Energia.

Z nowej usługi w Rzeszowie jest zadowolony prezydent Tadeusz Ferenc. – Nieustannie pokazujemy, że jesteśmy stolicą innowacji. Cieszymy się, że do nowoczesnych usług dla naszych mieszkańców dołącza możliwość wynajmowania samochodów elektrycznych jako uzupełnienie środków transportu dostępnych w mieście – mówi Tadeusz Ferenc. 

(jg)

Zdjęcie: Materiały prasowe

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: