W Rzeszowie skradziono dwa samochody, dwa skutery i rower. W jedną noc!

Reklama

Na prawie 200 tys. zł szacowane są straty właścicieli dwóch samochodów i trzech jednośladów, które nieznani sprawcy w jedną noc ukradli z osiedli Paderewskiego i Witolda w Rzeszowie. Złodziei szuka policja.

Do kradzieży pojazdów doszło w nocy ze środy na czwartek (z 23 na 24 marca). Wśród poszkodowanych jest m.in. właściciel BMW Serii 6 coupe, który należy do BMW Klub Podkarpacie. Samochód ukradziono mu około godz. 1:00 w nocy z Dzielnicy Parkowej.

BMW miało charakterystyczne czarne duże felgi, lekko obniżone zawieszenie, klubowe ramki BMW Klub Podkarpacie i wlepki na bocznych tylnych szybach. Właściciel BMW wyznaczył wysoką nagrodę finansową za pomoc w odnalezieniu auta, telefon: 537 738 17. 

To nie jedyne auto, który tej samej nocy ukradziono z parkingu. Sprawcy ukradli także audi A5. – Niedaleko ulicy Witolda ukradziono też dwa skutery marki Honda i Yamaha oraz rower marki Merida – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Jednoślady skradziono z parkingów podziemnych. Właściciele wszystkich skradzionych pojazdów powiadomili policję. Wartość dwóch samochodów i trzech jednośladów oszacowano wstępnie na ok. 200 tys. zł. Na razie policjanci nikogo nie zatrzymali.

– Prowadzimy czynności dochodzeniowo-śledcze oraz operacyjne. Te drugie wykonują kryminalni z komisariatu na Nowym Mieście – dodaje rzecznik Szeląg. Policjanci zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, sprawdzają również zapisy z okolicznych kamer.

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama