Zdjęcie: Wydawnictwo WAM
Reklama

Dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska i jezuita Grzegorz Kramer w listopadzie przyjadą do Rzeszowa. Będą promować swoją najnowszą książkę „#Wrzenie. Lewaczka, ksiądz i polski kościół”. 

Aktualna rzeczywistość jest taka, że politycy próbują nam na nowo zdefiniować Boga, patriotyzm, rodzinę i wiele innych rzeczy. Efekt? Podział Polski na pół wielkim rowem, który zamiast być zasypywany jest otaczany coraz wyższym „wałem obronnym”.

W takich okolicznościach przyrody spotykają się kontrowersyjna dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska i popularny jezuita Grzegorz Kramer, rozmawiają i stawiają sobie trudne pytania. 

Skąd w nas tyle hejtu? Dlaczego Kościół w Polsce nie radzi sobie z problemem pedofilii? Czy z księdzem da się normalnie pogadać? Czy ruch LGBT to naprawdę największe zagrożenie dla naszego społeczeństwa? Czy pożera nas chory nacjonalizm i niechęć do innych?Dlaczego nie potrafimy ze sobą rozmawiać?

Efektem tej rozmowy jest książka „#Wrzenie. Lewaczka, ksiądz i polski kościół”, która rozgrzewa bardziej niż gorączka sobotniej nocy, bulwersuje mocniej niż tęcza na świętych obrazach i porusza głębiej niż kino Wojciecha Smarzowskiego.

W Rzeszowie z autorami „#Wrzenia…” będzie można się spotkać 23 listopada o godz. 13:00 w klubie Lukr w Milenium Hall. Spotkanie poprowadzi Adam Głaczyński, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Karolina Korwin Piotrowska jest felietonistką „Wysokich Obcasów”, dziennikarką Antyradia i Canal Plus. Do tej pory napisała: „Bomba, czyli alfabet polskiego szołbiznesu”, „Ćwiartka raz”, „Krótka książka o miłości” i „#Sława”.

Przez 10 lat Korwin Piotrowska prowadziła w TVN Style „Magiel towarzyski”, w TVN Fabuła prowadziła autorski program „DKF”, a w TVN Style „#Sława”. Była prowadzącą programy o filmie m.in. w Radiu Kolor, Radiu Zet i Radiu PiN, a w telewizji, m.in. „Filmidło” w TVP1.

Grzegorz Kramer to z kolei jezuita i proboszcz, który prowadzi także bloga grzegorzkramer.pl. Od 2012 roku jest współpracownikiem (felietonistą i członkiem rady programowej) jezuickiego portalu Deon.pl. Nakładem Wydawnictwa WAM wydał już książkę „Męskie serce. Z dziennika Banity”, a w 2017 roku „Bóg jest dobry”.

Ponadto ksiądz Kramer wspólnie z dziennikarzami Łukaszem Wojtusikiem i Piotrem Żyłką napisał „Łobuzy. Grzesznicy mile widziani”.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama