Zdjęcie: Youtube.com / Legimi
Reklama

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Anną Dziewit-Meller – pisarką, dziennikarką, felietonistką, autorką książek dla dzieci, wokalistką i gitarzystką rockową.

Spotkanie z Anną Dziewit-Meller odbędzie się w najbliższy poniedziałek (6 grudnia) o godz. 17:00 w Wypożyczalni Głównej WiMBP przy ulicy Dąbrowskiego 33. Tam też można odbierać bezpłatne zaproszenia. 

Anna Dziewit-Meller dotychczas wydała dwie powieści: „Disko” i „Górę Tajget”. W 2017 r. wydała książkę „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”. Wraz z Agnieszką Drotkiewicz wydała dwa tomy wywiadów: „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” i „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”.

Ponadto, Anna Dziewit-Meller wraz ze swoim mężem, Marcinem Mellerem, wydała zbiór reportaży „Gaumardżos, opowieści z Gruzji”. Od 2016 r. prowadzi bukbuk.pl – portal poświęcony literaturze. W 2016 r. nominowana była za wywiad do Nagrody Grand Press.

Od stycznia 2017 r. Dziewit-Meller jest felietonistką „Tygodnika Powszechnego”, od 2019 r. także tygodnika „Polityka”, jest również redaktorem naczelnym Grupy Wydawniczej „Foksal”. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama