Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

W Rzeszowie powstała szkółka sportów ekstremalnych – Sk8 School. W najbliższą sobotę (29 czerwca) jej oficjalne otwarte. Na skateparku będą darmowe warsztaty z jazdy na deskorolce, hulajnodze oraz BMX’ach. 

Sk8 School powstała z inicjatywy Mirosława Tajchmana, który na deskorolce jeździ od ponad dwóch dekad. – Przez ostatnie 10 lat byłem organizatorem, współtworzyłem wszystkie oficjalne imprezy w Rzeszowie powiązanych z tym sportem – twierdzi Tajchman. 

Zajęcia w Sk8 School prowadzić będą sportowcy z wieloletnim doświadczeniem w swoich dyscyplinach – jazda na deskorolce, hulajnodze i BMX. Co nietypowe, lekcje odbywać się będą pod nadzorem osoby z uprawnieniami pedagogicznymi i z odpowiednim nastawieniem do dzieci oraz młodzieży, a co najważniejsze również jeżdżącej (na deskorolce).
 
W sobotę na skateparku Sk8 School oficjalnie zainauguruje. Wydarzenie będzie połączone z darmowymi warsztatami dla dzieci i młodzieży w jeździe na deskorolce, hulajnodze oraz BMX’ach. Odbędą się też zawody deskorolkowe w dwóch konkurencjach: Game of S.K.A.T.E. oraz best trick (czyli zawody na najlepszy trick na konkretnej przeszkodzie).
 
Impreza będzie miała oprawę muzyczną i konferansjera. Patronuje jej Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. 
 
HARMONOGRAM
 
– 11:00 – start warsztatów na skateparku (deskorolka, BMX, hulajnogi)
 
– 15:00 – zawody Game of S.K.A.T.E.
 
– 17:30 – BEST TRICK
 
– 18:00 – rozdanie nagród dla zwycięzców i zakończenie
 
(ak)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama