W Rzeszowie wiaty rowerowe pod okiem kamer. Pierwsza już prawie gotowa

Reklama

Została wybudowana przy ulicy Hetmańskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu miejskiego w Rzeszowie. 

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Jak informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, nowych wiat będzie pięć. W każdej będzie przynajmniej 35 miejsc dla rowerów. Wiaty tak skonstruowano, by w przyszłości można było je powiększać.

Wewnątrz wiat zamontowane będą dwupoziomowe stalowe stojaki, wyposażone w system rolkowy oraz urządzenia, które ułatwią wyniesienie oraz zniesienie roweru z górnego poziomu. Będą także posiadać uchwyty umożliwiające zapięcie roweru o ramę.

– W wiatach będzie oświetlenie typu LED oraz dwie kamery monitoringu – wyjaśnia Artur Gernand. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pierwsza z wiat – przy ul. Hetmańskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu miejskiego, jest już prawie gotowa. Lada dzień rozpocznie się montaż kolejnej – przy al. Powstańców Warszawy (obok przystanku Powstańców Warszawy Politechnika 04).

W dalszej kolejności powstaną wiaty przy ulicach: Rejtana (obok przystanku Rejtana/Paderewskiego 10), Łukasiewicza (obok przystanku Łukasiewicza pętla 08) oraz w parku przy al. Cieplińskiego (w części parku sąsiadującej z Liceum Sióstr Prezentek).

Wiaty, za które miasto zapłaci 1,140 mln zł, zamontuje firma Elektron-tech z Padwi Narodowej. Wszystkie mają być gotowe w listopadzie.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama