Zdjęcie: Materiały Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie
Reklama

Rzeszowscy policjanci poszukują 25-letniego Mariusza Michalika. Mężczyzna zaginął w Święto Trzech Króli (6 stycznia). 

Mariusz Michalik pochodzi z powiatu staszowskiego (województwo świętokrzyskie). Od pewnego czasu 25-latek mieszkał w Rzeszowie, tu przy ulicy Grabskiego wynajmował mieszkanie z kolegą. To właśnie on zgłosił zaginiecie Mariusza.

Po raz ostatni widział go 5 stycznia przed godz. 22:00. Kładł się spać, Mariusz wyszedł z mieszkania, miał iść zapalić papierosa. Na następny dzień, 6 stycznia, ok. godz. 11:00, współlokator zobaczył, że Mariusza Michalika nie ma w pokoju. 

– W pokoju zostawił kurtkę, klucze do mieszkania, portfel i kluczyki do samochodu – mówi nam mł. asp. Joanna Szczepaniak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

O zaginięciu Mariusza Michalika jego współlokator powiadomił rodzinę 25-latka. Ojciec młodego mężczyzny w Święto Trzech Króli pojechał do komisariatu w Połańcu zgłosić zaginięcie syna. Tamtejsi policjanci powiadomili swoich kolegów z Rzeszowa.

Wszczęto poszukiwania. Prowadzą je funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Rzeszowie. – Sprawdzana jest m.in. ulica Grabskiego i okolice Żwirowni – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej Komendy Miejskiej Policji. 

Po 11:00 do poszukiwań zaangażowano także strażaków. – Do akcji wysłano dwa samochody bojowe oraz ponton. Łącznie czterech strażaków przy pomocy m.in. bosaków sprawdza Żwirownię i przyległy do niej teren – mówiła st. kpt. Kinga Styrczula, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Działania strażaków na Żwirowni zakończono po godz. 16:00. Bez efektu. 

Mariusz Michalik miał przy sobie telefon komórkowy, ale do tej pory jest wyłączony. Na razie nie ma przełomu. 25-latek przepadł bez śladu, z nikim nie skontaktował się po wyjściu z mieszkania. Wiadomo, że w dniu zaginięcia miał na sobie niebieską bluzę. 

W piątek policja podała rysopis Mariusza Michalika: ma 178 cm wzrostu, średnią budowę ciała, twarz owalną, oczy niebieskie, włosy krótkie, szatyn, uszy średnie, nos prosty, średni, uzębienie pełne, twarz bez zarostu. Na co dzień 25-latek nosi okulary.

Osoby, które widziały Mariusza Michalika, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Rzeszowie przy ul. Rejtana 34, osobiście lub telefonicznie, nr 47 821 3839 lub z dyżurnym komisariatu: nr 47 821 3810 albo 112.

Zdjęcie: Materiały Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama