Dobra wiadomość dla pasażerów miejskich autobusów. W Rzeszowie nowe biletomaty

21
Reklama

Jest już ich 38, a docelowo ma być 45. Rzeszów kupił sześć nowych biletomatów. Miasto zastanawia się, czy kolejnego nie postawić w terminalu lotniska w Jasionce. 

 

Sześć nowych biletomatów znajduje się przy przystankach: Paderewskiego kościół, Ofiar Katynia kładka, Szopena Filharmonia, Wyspiańskiego stadion, Witosa lodowisko 06, Obrońców Poczty Gdańskiej pętla 08.

W tej chwili trwają odbiory techniczne nowych urządzeń. – Mieszkańcy będą mogli z nich korzystać już w przyszłym tygodniu – zapowiada Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Kolejny biletomat ma się pojawić pod wiaduktem Śląskim na Dworcu Lokalnym, gdy zakończy się jego przebudowa (plan zakłada, że do końca września br.), a do końca 2018 roku prawdopodobnie biletomat będzie też w terminalu lotniska w Jasionce.

Nowe biletomaty nieco różnią się od tych 38 stacjonarnych, które już są w Rzeszowie. – Główna różnica polega na tym, że nowe biletomaty mają dodatkowe zabezpieczenia elektroniczne – wyjaśnia Siwak-Krzywonos. Biletomaty są wyposażone w kamery, mają też nieco inny daszek.

Ratusz za sześć biletomatów zapłacił około 1,2 mln zł. Jedno urządzenie kosztowało 200 tys. zł. Urzędnicy zauważają, że coraz więcej mieszkańców kupuje bilety na przejazd miejskimi autobusami właśnie przez biletomaty. – 39 proc. sprzedanych w lipcu biletów kupiono w biletomatach – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos.

Bilety na przejazd miejskimi autobusami można kupić także w biletomatach w autobusach (Autosanach, Mercedesach i nowych Solarisach), przy pomocy Rzeszowskiej Karty Miejskiej lub w Punktach Obsługi Pasażerskiej. W POP-ach ruch jednak zamiera praktycznie w połowie każdego miesiąca.  

– Teraz będzie fala na przełomie miesiąca, bo ludzie tradycyjnie na ostatnią chwilę zostawili sobie aktualizację uprawnień ulgowych, jakie muszą zgłosić, by przedłużyć ulgę na karcie – słyszymy od urzędników. 

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, który odpowiada za organizację miejskiej komunikacji, radzi, by nie czekać z aktualizacją uprawnień ulgowych. Im później się to zrobi, to więcej czasu trzeba będzie spędzić w kolejkach. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

21 KOMENTARZE

  1. Zapomniales o licencji na windowsa na ktorym caly system sie opiera. Do tego jest jeszcze licencja na TeamViewera, przez ktory “fachowcy” sie dostaja kiedy cos tam trzeba zdalnie zrobic…

  2. Przykład jak marnowane są pieniądze każdego z nas. Za tyle pieniędzy można by kupić kilka takich biletomatów a nie jeden. Co tam może tyle kosztować? Ciekawe ile automat z pepsi colą kosztuje?!?

  3. Mamy RODO, a na karcie bankomatowej którą przykładamy do biletomatów są miękkie dane (imię, nazwisko i cały! numer karty); w autobusach i na przystankach mamy nie tylko pasażerów ale również i złodziejaszków z aparatami w telefonie, zamontowane są prawie wszędzie kamery, które łatwo wykorzystać do niecnych celów. Jak MPK zabezpiecza te dane? RODO to ochrona danych klientów.

  4. Jak wrocławskie MPK wymyśliło “nabijanie” biletu na kartę płatniczą/kredytową, to szukam biletomatu, żeby kupić papierowy bilet, bo nikt mi nie będzie skanował karty bankomatowej.

Comments are closed.