Zdjęcie: Dominik / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Zatrzymany w niedzielę wieczorem na Moście Zamkowym w Rzeszowie mężczyzna to 35-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego.

Jak udało nam się dowiedzieć, 35-latek kilka godzin wcześniej, po 18:00 w Przeworsku, w rejonie stacji PKP na ul. Lubomirskich zaatakował nożem swoją 37-letnią żonę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. 

Policjanci ustalili, że mężczyzna po zdarzeniu wsiadł do audi, którym odjechał w kierunku Rzeszowa. Ok. 21:00 na Moście Zamkowym wypatrzyli go funkcjonariusze rzeszowskiej komendy miejskiej. Tam 35-latek został zatrzymany. 

– Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu – poinformowała w poniedziałek asp. sztab. Justyna Urban, rzecznik przeworskiej policji. 

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci wspólnie z prokuratorem. Policyjni specjaliści przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Trwa ustalanie przebiegu i okoliczności zdarzenia w Przeworsku. 

35-latek trafił do policyjnego aresztu. Zostanie przesłuchany, gdy wytrzeźwieje. Śledztwo w tej sprawie wszczęła przeworska Prokuratura Rejonowa. Jej szefowa Anna Bąk-Wójtowicz mówi nam, że jeszcze nie udało się zebrać wszystkich informacji o zdarzeniu.

– Musimy wykonać jeszcze szereg czynności. Tego, co już wiemy, na razie nie będziemy ujawniać z uwagi na dobro śledztwa. Pokrzywdzona kobieta nie została jeszcze przesłuchana – powiedziała nam prokurator Anna Bąk-Wójtowicz.   

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: