Zdjęcie: materiały prasowe

W trzy najbliższe niedziele na parkingu przy rzeszowskim ratuszu będą zbierane puszki i wosk do produkcji świec okopowych dla żołnierzy z Ukrainy.

Zbiórkę organizuje stowarzyszenie Polska 2050 Szymona Hołowni. Mieszkańcy Rzeszowa mogą przynieść puszki (100-2000 g), ogarki świec lub parafinę w granulacie. Zbiórki odbędą się w najbliższe trzy niedziele (15, 22 i 29 stycznia), w godzinach 12:00-13:00. 

Świeca okopowa to puszka metalowa wypełniona zrolowanym kartonem, dodatkowo zalanym woskiem. Taka konstrukcja sprawia, że świeca nie jest tylko źródłem światła, ale pozwala na ogrzanie się lub zagotowanie wody.

– Potrzebne są puszki metalowe po gulaszu, kukurydzy, ananasie, itp., parafina. Można przynieść ogarki świec, wkłady do zniczy do przetopienia lub kupić parafinę w granulkach – mówi Paweł Lasota, lider rzeszowskiego stowarzyszenia Polska 2050. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wspomniane elementy można też składać do niebiesko-żółtego pojemnika o każdej porze dnia przed biurem regionalnym Polski 2050 przy ul. Kraszewskiego 1 w Rzeszowie.

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama