Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Kilkaset sztuk podrobionej biżuterii, oznaczonej zastrzeżonymi znakami towarowymi, zabezpieczyli rzeszowscy policjanci. Wyroby jubilerskie sprzedawano w kilku sklepach w galeriach handlowych w Rzeszowie.

Informację o wprowadzaniu do obrotu podrobionej biżuterii uzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy.

– Procederem zajmowała się jedna z rzeszowskich firm. Podrobione wyroby sprzedawane były w sklepach w galeriach handlowych na terenie Rzeszowa oraz za pośrednictwem internetu – poinformował nadkom. Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Jak ustalili policjanci, wyroby jubilerskie były podrobione i oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi pewnej firmy. Policja jej nazwy nie ujawnia. Funkcjonariusze skontaktowali się z pokrzywdzoną firmą.
 
– Jej przedstawiciel potwierdził podejrzenia policjantów, złożył również wniosek o ściganie karne sprawców – twierdzi nadkom. Szeląg. 
 
W ubiegły wtorek policjanci przeszukali punkty handlowe, gdzie sprzedawano biżuterię oraz siedzibę firmy. Zabezpieczyli 350 podrobionych naszyjników, bransoletek i kolczyków. Zabezpieczyli też sprzęt elektroniczny służący do internetowej sprzedaży.
 
Policjanci zabezpieczyli również dokumentację dotyczącą procederu. – Zabezpieczone wyroby były rażąco niskiej jakości i sprzedawane po zaniżonej cenie. Wartość strat na szkodę pokrzywdzonej firmy oszacowano na ponad 61 tys. zł – dodaje Adam Szeląg.  
 
Funkcjonariusze wszczęli postępowanie przygotowawcze pod kątem wprowadzenia do obrotu wyrobów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi. To przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczeniem wolności albo pozbawieniem wolności do 2 lat.
 
(jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: