Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Miasto Rzeszów uruchamia wspólnie z Centrum Medycznym „Medyk” Punkt Szczepień Masowych, który będzie w hali na Podpromiu.

We wtorek odbyło się w tej sprawie spotkanie. Urząd Miasta Rzeszowa udostępni pomieszczenia, zaś sprzęt i kadry zabezpieczy „Medyk”.

– To ważna dla mieszkańców sprawa, dlatego staramy się działać szybko. Hala Podpromie z zapleczem parkingowym to dobry wybór na lokalizację takiego punktu – mówi Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa.

– Na wtorkowym spotkaniu omówiliśmy wszystkie najważniejsze kwestie. Wiemy, kto i za co odpowiada. Podzieliliśmy się zadaniami. Jest wola współpracy, chcemy zacząć jak najszybciej – deklaruje Henryk Wolicki, pełnomocnik prezydenta, który koordynuje uruchomienie punktu szczepień.

Szczepienia będą prowadzone nie w głównej hali, gdzie rozgrywane są mecze, ale w bocznej sali treningowej. Na początek planowane jest uruchomienie 8 pomieszczeń do szczepień, tzw. boksów.

–  Chcemy szczepić ok. 2000 osób dziennie. Gdy zostaną „uwolnione” szczepienia, czyli wszyscy, bez względu na wiek będą mogli się rejestrować, planujemy zwiększyć liczbę boksów do 16 i zwiększyć ilość szczepionych osób – zapowiada Tomasz Brud, dyrektor ds. rozwoju Centrum Medycznego „Medyk”.

Dodatkowo planowane jest uruchomienie szczepień w systemie „drive thru”. To, kiedy ruszą, jest zależne od warunków pogodowych, ale trwają już przygotowania, w które zaangażowane jest wojsko. W tym systemie „Medyk” chce uruchomić cztery punkty szczepień.

W ramach wspólnie tworzonego punktu miasto udostępni pomieszczenia w hali oraz miejsce na parkingu, a także potrzebne do obsługi punktu np. krzesła, stoły oraz tzw. media. Z kolei „Medyk” zapewni sprzęt medyczny, boksy i kadrę medyczną. Punkt szczepień będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W otwarcie punktu zaangażowali się także żołnierze z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich oraz 3. Podkarpackiej Brygada Obrony Terytorialnej. Wojsko ma pomóc uruchomić punkt „drive thru”, a także pomagać w obsłudze mieszkańców. Także Straż Miejska będzie wspierać obsługę punktu. Jego uruchomienie planowane jest w najbliższych dniach.

W poniedziałkowym wywiadzie dla Rzeszów News dr Stanisław Mazur, dyrektor „Medyka”, zapowiadał, że punkt szczepień na COVID-19 na Podpromiu będzie działał od najbliższej środy.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama