Zdjęcie: Pixabay

Lato w pełni, a Port Lotniczy w Jasionce ogłasza, że od 27 października będą loty czarterowe do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Czwartkowe loty czarterowe do Hurghady są w ofercie biura podróży Coral Travel. Egipt sprawdzał się u nas doskonale, to gwarancja doskonałej pogody oraz wysokiej jakości hoteli w konkurencyjnej cenie – zachęca Adam Hamryszczak, prezes podrzeszowskiego lotniska.

Wielu Egipcjan wyrusza na wakacje nad Morze Czerwone latem, by uciec od nieznośnych upałów w miastach, więc aby uniknąć tłumów najlepszy dla polskich turystów jest okres od października do kwietnia. W Hurghadzie, poza sezonem turystycznym, nadal jest ciepło.

W Hurghadzie i okolicznych miejscowościach każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji Wyspy Giftun, doskonałe miejsce do snorkelingu i nurkowania, gdzie można zobaczyć rafy koralowe i piękne plaże.

Wyspa Magawish to kolejny raj dla miłośników raf koralowych i ryb, a z plaży można podziwiać delfiny bawiące się wśród fal. Zaś podczas odprężającej wycieczki do Dolphin House oglądać można dziko żyjące delfiny.

Istnym rajem na ziemi jest wyspa Mahmya. Gdy już znudzi się relaks na plaży, można popłynąć na wspaniałe pobliskie rafy. Biura i hotele oferują całodniowe wycieczki do Kairu – na Piramidy w Gizie, do Wielkiego Sfinksa czy Muzeum Egipskiego.

Advertisement

Można też wziąć udział w pustynnym safari na quadzie albo w wyprawie wędkarskiej.

Baza noclegowa Hurghady jest bardzo szeroka. To ponad 70 hoteli najczęściej w standardzie 5* All Inclusive – z basenami, aquaparkami, basenami z podgrzewaną wodą i krytymi basenami, a także oferta SPA i sportów wodnych.

W okresie świąteczno-noworocznym dla klientów Coral Travel przygotowano specjalne pakiety, np. z odświętnym menu i wydarzeniami tematycznymi.

Warto tylko pamiętać o przestrzeganiu lokalnych zasad dotyczących ubioru. W Egipcie należy zakrywać ramiona i nogi, a kobiety także głowę.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama