Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Edukacyjny rajd motocyklowy pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej już w sierpniu wyruszy z Boguchwały. Na trasie m.in. wystawa poświęcona Józefowi Piłsudskiemu.

14 sierpnia wyruszy z Boguchwały jednodniowy edukacyjny rajd motocyklowy. Ze względu na sytuację pandemiczną będzie on kontynuacją zeszłorocznej trasy. To już piąta tego typu impreza.

Rajd rozpocznie się o godz. 9:00. Zbiórka odbędzie się na parkingu przed cmentarzem parafialnym w Boguchwale, gdzie pochowany został ksiądz Stanisław Żytkiewicz, kapelan I Brygady Legionów Polskich i przyjaciel płk. Leopolda Lisa-Kuli.

Dalej trasa pobiegnie Roztoczem i Cieszanowem, gdzie uczestnicy rajdu o godz. 12:00 zatrzymają się na Rynku. W tym czasie zaprezentowana zostanie wystawa plenerowa „Józef Piłsudski i Symon Petlura – twórcy sojuszu polsko-ukraińskiego 1920 roku”. 

Ostatnim miejscem zbiórki będzie Komarów – miejsce bitwy w wojnie polsko-bolszewickiej. Trzeci przystanek zaplanowano na godz. 14:30. Tam uczestnicy rajdu spotkają się z lokalnym stowarzyszeniem, które działa na rzecz upamiętnienia bitwy. 

Motocyklistom towarzyszyć będą historycy IPN-u, którzy staną się przewodnikami po przystankach, oraz lokalni pasjonaci. W rajdzie weźmie udział ok. 100 uczestników.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują prezes Instytutu Pamięci
Narodowej oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Zgłoszenia do rajdu należy wysyłać do Małgorzaty Waksmundzkiej-Szarek na adres e-mail: rajd24DP@gmail.com. Zgłoszenia zbierane są do końca lipca. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Po zarejestrowaniu uczestnicy otrzymają program wraz z informatorem. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama