Zdjęcie: Pixabay

Zwiększ swoją wiedzę na temat praw dziecka i weź udział w Podkarpackim Tygodniu Praw Dziecka! Czeka na Ciebie gra terenowa po Rzeszowie. 

Podkarpacki Tydzień Praw Dziecka to wydarzenie, którego celem jest dobra zabawa i
popularyzacja praw dziecka. Okazji do świętowania jest dwie. Pierwsza, 30-lecie utworzenia Konwencji o prawach dziecka, drugie, to 20-lecie powołania instytucji Rzecznika Praw Dziecka. 

– Do naruszenia, a niekiedy i łamania praw dziecka dochodzi każdego dnia. W większości ten problem nas nie dotyczy. Jednak warto o nim rozmawiać z dziećmi – mówi Anna Szubert, właścicielka Mini Brain Academy oraz organizator PTPD w Rzeszowie. 

– Z badań przeprowadzonych przez UNICEF Polska wynika, że rodzice edukację w zakresie praw dziecka zostawiają nauczycielom. Niestety, ta edukacja często nie jest odpowiednio przeprowadzana. Dlatego konieczne jest poruszenie tego tematu przez samych rodziców – dodaje. 

Stąd pomysł na organizację w Rzeszowie Podkarpackiego Tygodnia Praw Dziecka, który odbędzie się w dniach 24-30 sierpnia. Każdy, kto w ostatni tydzień sierpnia odwiedzi Rzeszów, będzie mógł pobrać specjalnie przygotowany na tę okazje questing, czyli swego rodzaju grę terenową. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dzięki niej będzie można zwiększyć wiedzę na temat praw dziecka oraz zobaczyć najciekawsze miejsca w Rzeszowie takie, jak np. ratusz, zamek Lubomirskich, fontanna multimedialna. Po ukończeniu wszystkich zadań dla uczestników zostały przewidziane nagrody.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy wejść na stronę wydarzenia na Facebooku. 24 sierpnia pojawi się na niej link do questingu, który będzie można pobrać na swój telefon. Podkarpackiemu Tygodniowi Praw Dziecka patronuje m.in. Rzeszów News.

  

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama