Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

Podrzeszowska Jasionka znów przyciągnie najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych. 31 sierpnia br. odbędą się tam Pokazy Lotnicze. 

Jak w piątek poinformował Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, w ostatnią sobotę tegorocznych wakacji na podkarpackim niebie znów zagoszczą latające maszyny, a ich piloci swoimi umiejętnościami przyprawią nas o dreszcz pozytywnych emocji.

Pokazy Lotnicze odbędą się na lotnisku Ośrodka Szkolenia Lotniczego w Jasionce, a ich organizatorem jest Aeroklub Polski, który w tym roku świętuje 100-lecie istnienia. W Jasionce zobaczymy najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych m.in. Artura Kielaka  i pochodzącego z Rzeszowa Łukasza Czepielę.

W powietrzu pojawi się w sumie kilkadziesiąt samolotów. Pokaz dadzą piloci Aeroklubu Polskiego – wielokrotni mistrzowie Europy i świata. Kilkanaście punktów pokazów wypełnią akrobacje w wykonaniu pilotów wojskowych. Będą odrzutowce, śmigłowce, samoloty transportowe np. Herkules.

Podczas pokazów zostanie wykonany pierwszy na świecie lot akrobacyjny. Mistrz świata w lotach motoparalotnią Wojciech Bógdał usiądzie na skrzydle lecącego samolotu.

– Program jest imponujący. Pojawi się wielu wspaniałych pilotów. Atrakcje zapewnimy w powietrzu i na ziemi, gdzie będzie można obejrzeć filmy czy wystawy – mówi Jerzy Makula, prezes Aeroklubu Polskiego, który twierdzi, że Podkarpacie „lotnictwem stoi”.

Marszałek podkarpacki Władysław Ortyl zwraca uwagę na jubileusz Aeroklubu Polskiego. – Jest prawie równolatką Niepodległej, wychował wielu znakomitych pilotów, ale też spełnia  w dalszym ciągu rolę wychowawczą, edukacyjną – podkreśla marszałek Ortyl. 

Michał Tabisz, wiceprezes Portu Lotniczego w Jasionce, zapewnia, że lotnisko wraz z organizatorami pokazów dołożą starań, by w czasie imprezy ruch pasażerski odbywał się bez zakłóceń. 

– Będziemy współpracować z organizatorami i służbami mundurowymi, żeby kwestie komunikacji były zabezpieczone. To dla nas priorytet – mówi Tabisz.

Oprac. (ram) na podstawie Podkarpackie.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama