Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Największy bieg uliczny na Podkarpaciu odbędzie się w sobotę – 11 listopada. Na liście startowej 11. Biegu Niepodległości w Rzeszowie jest już ponad 2100 osób.

Zawodnicy wystartują o godz. 11:11 z rzeszowskiego Rynku. Dzięki specjalnym koszulkom, (białe i czerwone), zawodnicy utworzą „żywą flagę”. Wszyscy uczestnicy 11. PKO Biegu Niepodległości otrzymają specjalny okolicznościowy medal.

Zawodnicy mogą włączyć się w akcję charytatywną „Biegnę dla…”. W tym roku dla 12-letniego Filipa, który urodził się z zespołem wad wrodzonych. Chłopcu potrzebna jest operacja prawej nogi oraz stała rehabilitacja. Filip jest podopiecznym Fundacji Się Pomaga.

Biegacze przyczepią na koszulkę specjalne identyfikatory akcji „Biegnę dla Filipa”. Fundacja PKO BP, w zamian za ich zaangażowanie, przekaże darowiznę na rzecz 12-latka. Identyfikatory akcji będzie można odbierać w biurze zawodów.

– Zawodnicy pobiegną bardzo szybką i atestowaną trasą wiodącą częściowo przez centrum miasta, a następnie malowniczymi ścieżkami nad Wisłokiem – mówi Mirosław Wierzbicki ze stowarzyszenia Rzeszów Biega, organizator biegu.

Wszystko wskazuje na to, że w tegorocznym Biegu Niepodległości weźmie udział rekordowa liczba uczestników. Obok amatorów, na starcie zameldują się zawodowi biegacze, którzy z dystansem 10 kilometrów powinni się uporać w około 30 minut.

Swój udział w biegu zapowiedzieli m.in. Sabina Jarząbek z Kielc – aktualna Mistrzyni Polski w biegu na 10 km, Monika Kaczmarek, która wygrała bieg dwa lata temu, czy Mateusz Kaczor, wielokrotny medalista MP, zwycięzca biegu w Rzeszowie z ubiegłego roku.

– Liczymy także na naszych zawodników, Monikę Kuźniar z Resovii, czy Patryka Marszałka, który był tu najszybszy w październikowym biegu na 5 km – dodaje Piotr Kowal ze stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Bieg zamknie potężna flaga Polski niesiona przez zawodników. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Rzeszowa do wspólnego kibicowania.

Zwycięzca biegu w kategorii OPEN dla kobiet i mężczyzn otrzyma 800 zł, za drugie miejsce – 700 zł, trzecie – 600 zł, czwarte – 500 zł, piąte – 400 zł. W kategorii Polak/Polka nagrody przewidziano za trzy pierwsze miejsca. Odpowiednio: 800, 700 i 600 zł.

W każdej kategorii wiekowej zostaną nagrodzone trzy pierwsze miejsca z wyłączeniem pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek, którzy zostali sklasyfikowani w biegu OPEN. W kategoriach wiekowych (dla kobiet i mężczyzn) przewidziano nagrody: 200, 150 i 100 zł.

Najważniejsze informacje organizacyjne:

– 10:30 – odprawa biegaczy, którzy pobiegną z flagą obok sceny na Rynku

– 10:40 – wspólna rozgrzewka, okolice sceny oraz startu biegu na Rynku

– 11:00 – hymn Polski

– 11:11 – start biegu

– 12:35 – dekoracja (może ulec przyśpieszeniu po przybiegnięciu ostatniego zawodnika).

Po dekoracji wśród uczestników biegu głównego zostaną rozlosowane nagrody. Brak wyczytanej osoby spowoduje losowanie kolejnego uczestnika. Start i meta będzie na Rynku. Odległość między biurem zawodów, a startem biegu to około 900 m.

W biegu nie mogą uczestniczyć osoby, których nie ma na liście startowej zawodników. W strefie startu będą ustawione tabliczki z czasami: 30, 40, 45, 50 i 60 minut. Czas będzie mierzony od momentu przebiegnięcia przez linię startu. 

Biuro zawodów będzie w hali Podpromie, w piątek czynne od 15:00 do 18:00, w sobotę od 7:30. Organizatorzy zachęcają zawodników (w szczególności mieszkańców Rzeszowa i okolic), by pakiety odbierali już w piątek. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości.

Jeżeli będą jeszcze miejsca, to w biurze zawodów będzie można zapisać się do biegu i opłacić swoje uczestnictwo.

Odprawa biegaczy, którzy pobiegną z flagą, odbędzie się o godz. 10:30 obok sceny na Rynku. Auta można zostawiać na parkingu obok Podpromia. Szatnie będą w hali, depozyt w ratuszu (wejście od głównej płyty Rynku).

Na trasie biegu będzie jeden punkt odżywczy z wodą, przygotowany na około 4 km i 7 km. Na mecie pod namiotem z logo Rzeszowa będzie wydawana zupa dla biegaczy. Obok sceny będzie stoisko przy którym można wygrawerować swoje imię oraz wynik na medalu.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama