Zdjęcie: Kamil Bać / Materiały prasowe

W sobotę 25 maja odbędzie się piąta edycja Rajdu Rzeszowiak. To pierwsza z czterech tegorocznych rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia. Na listach zgłoszeń znalazło się łącznie 57 załóg.

Z odcinkami specjalnymi w gminie Lubenia, doskonale znanymi z Rajdu Rzeszowskiego zmierzą się zarówno zawodnicy licencjonowani, jak i amatorzy, którzy ścigać się będą na krótszych próbach sprawnościowych.

Planowana trasa rajdu obejmowała 10 odcinków specjalnych o długości prawie 40 km, ale obfite w ostatnich dniach opady deszczu i rosnący poziom wód w rzekach, wymusiły na organizatorach zmianę trasy.

– Niestety, zmuszeni byliśmy odwołać odcinek specjalny Bród w centrum Lubeni, którego trasa zakładała przejazd przez potok Lubenka, czyli tzw. watersplash. Poziom wody, po ostatnich intensywnych opadach, jest jednak za wysoki, a prognozy pogody nie są optymistyczne i zakładają dalsze opady deszczu – informuje Dominik Noworól, dyrektor zawodów.

Tym samym trasa rajdu uległa skróceniu o 2 km, a zawodnikom pozostaje rywalizacja na „oesach”: Lubenia (7,87 km), Siedliska (3,19 km) i Okop (4,10 km).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Odwołanie OS Bród nie wpływa na harmonogram czasowy pozostałych odcinków specjalnych. Załogi wyruszą na trasę w sobotę o 9:00 z parkingu przy kościele w Straszydlu w gminie Lubenia, gdzie przez cały dzień działał będzie park serwisowy. Pierwszy OS „Lubenia” rozpocznie się o 9:10. Na mecie pierwsza załoga powinna pojawić się o 16:45.

Kibice zainteresowani rywalizacją w Rajdzie Rzeszowiak, którzy nie będą mogli pojawić się przy trasie, będą mogli śledzić wyniki na żywo w internecie. Wyniki dostępne będą pod adresem: rzeszowiak.wyniki-online.pl, a wszystkie informacje na temat rajdu znaleźć można na stronie: www.rajdrzeszowiak.pl

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama