Zdjęcie: materiały Stali Rzeszów

Maksymalnie 8500 kibiców może obejrzeć sobotnie derby piłkarskie Rzeszowa pomiędzy Stalą a Resovią.

Dotychczasowy bilans derbów Rzeszowa jest korzystniejszy dla Resovii, która ma na koncie 35 zwycięstw, Stal z kolei 32, w 20 meczach padał remis. Jak przypomina Dominik Pasternak, dziennikarz TVP Sport, pierwszy mecz pomiędzy Stalą a Resovią odbył się 20 maja 1945 roku. Wówczas klub z Wyspiańskiego wygrał 6:2.

 

W sobotę (1 października) na trybunach Stadionu Miejskiego Stal przy ulicy Hetmańskiej może zasiąść maksymalnie 8500 kibiców. Na tyle osób zgłoszono spotkanie. Resovia dla swoich kibiców otrzymała 1688 wejściówek. Organizatorzy przewidują, że fanów biało-niebieskich będzie blisko 7000. 

– Mamy jeszcze w sprzedaży około 400 biletów – mówił nam w sobotę rano Miłosz Bieniaszewski. Bilety można kupować za pośrednictwem strony stalrzeszow.pl (30 zł) oraz w kasach biletowych przed stadionem, od 10:00 do 15:00 (35 zł). Ulgowe bilety kosztują odpowiednio 20 i 25 zł, a dla dzieci do 6. roku życia i osób 66+ są za 1 zł (tylko w kasach).

Porządku na trybunach będzie pilnowało około 200 ochroniarzy, będzie także policja, która ochraniać będzie przemarsz na stadion kibiców Resovii.

Ci drudzy wyruszą o godz. 14:00 sprzed swojego obiektu przy ulicy Wyspiańskiego. Z szalikowcami Resovii prawdopodobnie będą także zaprzyjaźnieni z nimi kibice Stali Sanok i JKS Jarosław. Z kolei kibiców Stali Rzeszów wspierać będą fani Stali Stalowa Wola, Polonii Przemyśl, Karpat Krosno i Łady Biłgoraj. 

88. derby Rzeszowa rozpoczną się o godz. 17:30. Mecz będzie transmitował Polsat Sport. W pierwszoligowej tabeli Stal aktualnie zajmuje piąte miejsce, zgromadziła 17 punktów, Resovia zaś jest przedostatnia z ośmiopunktowym dorobkiem.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama