Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Plaza Rzeszów po raz kolejny zaprasza na wakacyjną akcję honorowego krwiodawstwa. Krew będzie można oddać w najbliższą sobotę (6 sierpnia). 

Akcja ma wspomóc Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w czasie największego zapotrzebowania na krew. Podczas dotychczasowych akcji w CH Plaza Rzeszów udało się zebrać ponad 40 tys. ml krwi. Za każdym razem zbiórki pomagają uzupełnić zapasy RCKiK, które mogą uratować życie potrzebującym.

Akcja organizowana jest przez Plazę i Klub Honorowych Dawców Krwi przy oddziale rejonowym PCK w Rzeszowie. Informacje o tym, która grupa krwi w tym momencie jest potrzebna najbardziej, znaleźć można na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Jeżeli chcecie włączyć do akcji, wystarczy w sobotę (6 sierpnia) przyjść na parking przed wejściem głównym do Plazy (od strony al. Rejtana) i zgłosić się do specjalnego autobusu RCKiK. Akcja rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do 15:00. Partnerem akcji jest działający w Plazie sklep sportowy Decathlon.

Chcesz oddać krew? Sprawdź, czy możesz!

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Trzeba mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Dawca powinien być zdrowy, wypoczęty oraz przed oddaniem krwi zjeść lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki).

W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy pić alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 godziny przed oddaniem krwi. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama