Zdjęcie: Materiały prasowe

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Rzeszowie zaprasza wszystkich mieszkańców w najbliższą sobotę 15 czerwca na Dzień Otwarty.

Elektrociepłownię przy ulicy Ciepłowniczej 8 będzie można odwiedzać od godz. 11:00 do 17:00. 

Podczas zwiedzania elektrociepłowni można będzie nie tylko zapoznać się z technologią wytwarzania ciepła i energii elektrycznej, ale również uzyskać odpowiedzi na intrygujące pytania np., co ma wspólnego Blok Gazowo-Parowy w rzeszowskiej elektrociepłowni ze stadionem PGE Narodowym w Warszawie, gdzie ostatecznie trafił papier z Twojego wczorajszego śniadania, stary zeszyt czy kubek po jogurcie, dlaczego silniki okrętowe „zacumowały” w rzeszowskiej elektrociepłowni?

Program Dnia Otwartego przewiduje także wiele atrakcji: stoisko Muzeum Energetyki Podkarpackiej, mobilne laboratorium kablowe, strefa młodego inżyniera, strefa kosmorobot, strefa konstruktora, strefa foto, strefa ratowania życia – „Wiem jak i pomagam”. Dla najmłodszych w strefie zabawy czekają: konkursy, quizy, malowanie buziek, dmuchany plac zabaw i wiele innych atrakcji. 

– W strefie edukacji będzie można odwiedzić stoiska naszych klientów i zaprzyjaźnionych instytucji, których działalność pozostaje w ścisłym związku z branżą energetyki i ciepłownictwa – informuje biuro prasowe PGE Energia Ciepła. 

Stoiska będą mieli: rzeszowski oddział PGE Dystrybucja, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Zespół Szkół Energetycznych.

(ak)

redakcja@rzeszow-new.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama