Zdjęcie: Pixabay

Spektakl „Wielkie sprawy małej żaby”, warsztaty plastyczne i muzyczne, konkursy, quizy i ciekawostki ekologiczne – tak będzie wyglądał w sobotę, 29 lutego, Dzień Żaby w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Święto Żaby w Plazie odbędzie się w ramach cyklicznej imprezy pod hasłem „Dzieciakowo”. To trwający od dwóch lat projekt, Plaza organizuje m.in. spotkania z teatrem, muzyką i plastyką. Na każde zajęcia zapraszani są aktorzy i muzycy, którzy prowadzą warsztaty artystyczne dla najmłodszych. Atrakcje organizowane podczas „Dzieciakowa” w rzeszowskiej Plazie mają pokazać najmłodszym, że nauka nie musi być nudna.

Tym razem tematem przewodnim „Dzieciakowa” będzie Dzień Żaby. To święto, które wypada 29 lutego, a więc raz na cztery lata. Najhuczniej obchodzone jest w USA, gdzie z okazji Dnia Żaby odbywa się wiele imprez. Żaba nie bez powodu ma swoje własne święto. Odgrywa ważną rolę w ekosystemie oraz jest symbolem szczęścia.

Dzień Żaby w Plazie rozpocznie się o godz. 15:00 warsztatami plastycznymi „W krainie żaby”. Godzinę później organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci na spektakl „Wielkie sprawy małej żaby”.

Sztuka w wykonaniu Teatru Lalkowego „Bajka” pokazuje najmłodszym właściwy stosunek do przyrody, umiejętności życia w przyjaźni, tolerancji wobec odmiennych osobowości i wyglądu. Akcja rozgrywa się na leśnej polanie oraz nad rzeką. Jej bohaterami są: Żaba, Krokodyl, Smok Zygmunt, Smok Antoni i Smok Wincenty oraz Makrauhenia, Agatka, Kura i Lekkoduch.

Po spektaklu dzieci będą mogły wziąć udział w quizach i ciekawostkach ekologicznych. Zorganizowany zostanie także konkurs plastyczny. Całość zakończą warsztaty muzyczne przygotowane przez działającą w Plazie Szkołę Muzyczną CASIO Rzeszów.

Dzień Żaby w Plazie potrwa od 15:00 do 18:00. 

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama