Reklama

W najbliższą sobotę (9 stycznia) w Winnicy Maria Anna w Wyżnem k. Rzeszowa odbędą się III Degustacje Podkarpackich Win. Tym razem swoje wyroby zaprezentuje Winnica Jasiel.

[Not a valid template]

 

Cykl imprez „Degustacje Podkarpackich Win” promuje enoturystykę i bardzo dobre wina regionalnych winnic, których jest obecnie ponad 150. Wina z Podkarpacia nie ustępują jakością włoskim, francuskim czy węgierskim.

– Za nami dwie imprezy degustacyjne, na których prezentowaliśmy wina z naszej winnicy i winnicy Łany. Zostały bardzo pozytywnie ocenione. Na ostatniej degustacji mieliśmy komplet uczestników. Większość z nich nie przypuszczała, że na Podkarpaciu są tak dobre wina i że są tu ludzie z pasją, którzy je produkują i potrafią swoim hobby oczarować innych. Dlatego kontynuujemy to wydarzenie i co miesiąc będziemy zabrać gości w podróż po kolejnych podkarpackich winnicach – zachęca Urszula Pasieczna, dyrektor marketingu w Winnicy Maria Anna, która organizuje Degustacje Podkarpackich Win.

III spotkanie w ramach cyklu „Degustacje Podkarpackich Win” odbędzie się już w najbliższą sobotę (9 stycznia) o godz. 17:00 w Winnicy Maria Anna. Tym razem goście degustować będą wina z winnicy Jasiel.

W programie tradycyjnie są też pokazy piwnic winnicy i produkcji tradycyjnego wina, zabawa przy orkiestrze i gorące danie. Istnieje możliwość noclegu. Rezerwacje przyjmowane są pod nr tel. 665 667 700, 793 903 903 lub na adres mailowy: winnica@winnicapodkarpacie.pl.

14 różnych szczepów winogron

Znajdująca się w Jareniówce winnica Jasiel jest jedną z pierwszych winnic założonych w województwie podkarpackim i jedyną w regionie winnicą tarasową. W 2001 roku właściciele: Elwira i Wiktor Szpak podjęli decyzję o nasadzeniu pierwszych krzewów winorośli, tworząc przydomowy ogród. Dzisiaj to obszar niemal 2,5 hektara winorośli, sukcesywnie powiększany. To miejsce stworzone z pasji, w którym ciężka praca przenika się z przestrzenią relaksu.

Winnica Maria Anna to elegancki, pełen uroku kompleks, pięknie położony na wzgórzu, z widokiem na panoramę Pogórza Strzyżowskiego, który wyróżnia urzekający krajobraz. Widok winorośli, ogrodu, zieleni drzew i krzewów, zapach dojrzewających owoców i kwiatów, spokój i piękno podkarpackiej natury tworzą wyjątkowy klimat tego miejsca…

Winnica produkuje obecnie kilkanaście gatunków tradycyjnych win białych i czerwonych, uzyskiwanych z 14 różnych szczepów winogron. Systematycznie wprowadza nasadzenia nowych szczepów, które sprawdzają się w naszym klimacie i dają bardzo dobre wino. Winnica ma powierzchnię uprawną ok. 3 ha i daje średnio rocznie od 4 do 8 tys. l wina.

– Bardzo mnie cieszy rosnące zainteresowanie mieszkańców Podkarpacia enoturystyką, która jest najszybciej rozwijającym się produktem turystycznym w naszym regionie. Jest coraz więcej osób zainteresowanych „innym”, równie ciekawym smakiem podkarpackich win. Dodatkowym atutem jest dogodna lokalizacja Winnicy Maria Anna, która mieści się zaledwie 15 km od Rzeszowa – mówi Krzysztof Zieliński, animator Szlaku Kulinarnego Podkarpackie Smaki, który jest jednym z patronów wydarzenia.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: