Dziewięć zespołów wystąpi podczas XI Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzycznych „Rockowa Noc” w Rzeszowie. Impreza odbędzie się w sobotę (24 września) na bulwarach.

„Rockowa Noc”, jak co roku, odbywa się pod koniec września. Usłyszymy dobrą, rockową muzykę. Festiwal jest okazją do zaprezentowania się publiczności młodym zespołom, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku i kontraktów płytowych z wytwórniami fonograficznymi.

Głównym elementem „Rockowej Nocy” jest konkurs, w którym młodzi artyści mogą wygrać określoną liczbę godzinę w profesjonalnym studiu nagraniowym, a także wystąpić podczas kolejnej edycji Festiwalu. Walka w konkursie toczyć się będzie przede wszystkim o statuetkę Nalepy.

„Rockowa Noc” w tym roku odbędzie się już po raz jedenasty. Organizatorem Festiwalu jest Estrada Rzeszowska. Zgłoszenia zespołów do „Rockowej Nocy” trwały do 9 września. Organizatorzy zdecydowali, że do konkursu finalistów dopuszczą pięć zespołów: „The Suits” z Warszawy, „Ostatni w Raju” z Krakowa, „BLANT” z Łańcuta, „Shartten” z Sierczy i „All We Left Behind” z Jarosławia.

Nieodłącznym elementem Festiwalu jest koncert gwiazdy. Dla rzeszowskiej publiczności zagrały m.in. zespoły takie jak Oddział Zamknięty, IRA, COMA, TSA czy Acid Drinkers. W tym roku gwiazdą „Rockowej Nocy” będzie „Kobranocka”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Festiwal odbędzie się w sobotę na rzeszowskich bulwarach. Początek o godz. 16:00. Oprócz wspomnianych finalistów i występu „Kobranocki” na scenie zagrają także: „Fat Staff” (godz. 18:30), „Biegun Zachodni” (19:00), „Jesus Chrysler Suicide” (19:30).

Występ „Kobranocki” zaplanowano na godz. 20:30. Wcześniej (o 20:15) zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Wstęp na „Rockową Noc” jest bezpłatny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama