Fot. Show the show. Na zdjęciu zespół Luxtorpeda
Reklama

Pięć zespołów powalczy w sobotę (24 sierpnia) o nagrodę główną i statuetkę Tadeusza Nalepy na scenie rzeszowskich bulwarów podczas XIV edycji konkursu Rockowa Noc. Na deser zagrają Luxtorpeda i Monstrum. 

Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzycznych Rockowa Noc to impreza odbywająca się w stolicy Podkarpacia już od 14 lat. Wydarzenie od lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród odbiorców, jak i zespołów startujących w konkursie.

W tym roku Rockowa Noc obędzie się w sobotę (24 sierpnia) na rzeszowskich bulwarach. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 przeglądem zespołów, które zakwalifikowały się do finału konkursu dla młodych zespołów muzycznych.

Spośród 49 zgłoszeń nadesłanych do konkursu z całej Polski, jury wybrało pięć zespołów, które zagrają po dwa własne utwory i jeden utwór z repertuaru Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout we własnej, oryginalnej aranżacji.

W przeglądzie usłyszymy trzy zespoły z Tarnowa: Wasabi, grający muzykę z pogranicza alternatywy, funky i rock; Mercurius, który tworzy muzykę w klimacie rocka alternatywnego oraz Need More Clouds. To grupa powstała na początku 2013 roku. W 2018 NMC zaprezentowało w internecie debiutancki materiał – 11 piosenek własnego autorstwa. 

Kraków z kolei będzie reprezentował zespół Inclusion, grający muzykę z gatunku alternative metal. W przeglądzie kapel Rzeszów też będzie miał swoją reprezentację w postaci rockowej grupy Hiraeth. Obecnie grupa pracuje nad materiałem na pierwsze wydawnictwo, a koncert, który zagrają podczas Rockowej Nocy, będzie ich debiutem.

Zespoły rywalizować będą o dwie nagrody: nagrodę główną oraz nagrodę za najbardziej oryginalną aranżację utworu Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout.

Po występach finalistów, na scenie Rockowej Nocy zaprezentują się zwycięzcy poprzedniej edycji konkursu. O 18.00 wystąpi zespół Royal Age – zwycięzca nagrody publiczności, a o 18.45 zagra zespół K.A.C. – zwycięzca Statuetki Nalepy Rockowa Noc 2018.

O 19:45 na scenie usłyszymy zespół Monstrum, który w tym roku obchodzi swoje 25-lecie. Koncert drugiej gwiazdy wieczoru – zespołu Luxtorpeda – rozpocznie się o 21:00. Wstęp na Rockową Noc jest bezpłatny. 

PROGRAM XIV ROCKOWEJ NOCY:

– 16:00 – przegląd zespołów konkursowych

– 18:00 –  Royal Age

– 18:45 – K.A.C.

– 19:30 – ogłoszenie wyników

–  19:45 – Monstrum

– 21:00 – Luxtorpeda

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: