Jeśli nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć nowego repertuaru pokazu specjalnego fontanny multimedialnej w Rzeszowie, to w sobotę (8 października) macie ostatnią szansę w tym roku.

– W sobotę odbędzie się ostatni w tym sezonie pokaz specjalny fontanny. To będą dwa 11-miniutowe pokazy: „Magia Kina” i „Sporty ekstremalne” – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Pokaz rozpocznie się o godz. 20:30. Sama fontanna w tym roku będzie czynna do 15 października. Do tego czasu odbywać się będą pokazy dzienne od poniedziałku do niedzieli : o 13:00 (dla dzieci), 17:00 (pokaz dzienny) i 20:00 (pokaz wieczorny).

Po 15 października fontanna multimedialna zostanie wyłączona na okres zimowy. W tym czasie fontanna będzie przechodziła konserwację przed kolejnym sezonem, który zazwyczaj rozpoczyna się w drugiej połowie kwietnia każdego nowego roku.

W tym roku ratusz wprowadził nowy repertuar pokazów specjalnych, wspomnianą „Magię Kina” i „Sporty ekstremalne”, które były przeplatane z dotychczasowymi: „Folk dookoła świata. Walka Tytanów” oraz „Historia muzyki. Innowacyjny Rzeszów”.

Pokazy fontanny multimedialnej cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Rzeszowa oraz turystów odwiedzających nasze miasto.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– W tym sezonie pokazy obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób. Na pokazach specjalnych było po ponad tysiąc osób. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły również imprezy, które organizowaliśmy przy fontannie, np. „Narodowe Czytanie”. Uruchomienie fontanny to był z naszej strony wspaniały ruch, „strzał w dziesiątkę” – mówi Katarzyna Pawlak.

Fontanna multimedialna znajduje się na placu przy al. Lubomirskich. Została otwarta 17 sierpnia 2013 r. Pierwszy pokaz obejrzało 10 tys. osób. Miasto wydało na budowę fontanny ponad 7 mln zł. Jej roczne utrzymanie pochłania ok. 600 tys. zł.

Fontanna składa się z prawie 1600 dysz, z których woda może być wyrzucana nawet na wysokość 8 metrów. Wokół budowli posadzono ponad 4 tysiące drzew i krzewów. Przed fontanną znajduje się amfiteatr na 300 miejsc zbudowany na skarpie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama