Zdjęcie: Fundacja Viva!
Reklama

Przyjdź i zobacz film “Jutro będzie futro”, który porusza problem ferm zwierząt futerkowych w Polsce od każdej strony. Sobotni (23 listopada) pokaz jest bezpłatny. 

W sobotę o 18:00 w budynku przy ul. Dąbrowskiego 5 będzie można zobaczyć pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny o przemyśle futrzarskim w Polsce pt. “Jutro będzie futro”. Pokaz organizuje Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i Pracownia Aktywności Wszelakich. Wstęp jest bezpłatny. 

“Jutro będzie futro” porusza problem ferm zwierząt futerkowych w Polsce od każdej strony. Opowiada o życiu lisów w naturze i na fermie futrzarskiej. W filmie po raz pierwszy pokazane zostaną materiały z kilkudziesięciu polskich ferm zebrane przez działaczy śledczych Fundacji Viva!

Wypowiedzą się w nim profesorowie, etiolodzy, projektanci i przedstawicie największych w Polsce organizacji zajmujących się prawami zwierząt. W filmie wystąpią też znani aktorzy, dziennikarze i muzycy, m.in. Maja Ostaszewska, Szymon Hołownia, Drak z zespołu Hunter, Adam Wajrak i Dorota Sumińska.

Zostanie poruszony wątek wpływu przemysłu futrzarskiego na środowisko i tego, jak wypada produkcja futer naturalnych w zestawieniu z produkcją futer sztucznych. W filmie wypowie się też rzecznik Najwyższej Izby Kontroli. Pokazane zostaną interwencje na fermach, pokazy mody i protesty mieszkańców w całej Polsce.

Oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: