Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Joanna Szpunar, Artur Fil, Gabriel Data – warto zapamiętać te nazwiska. Być może już niedługo zawładną światem mody a pokazy w Galerii Rzeszów będą początkiem drogi przyszłych kreatorów mody.

Galeria Rzeszów zaprasza na drugą edycję pokazów mody młodych projektantów z Technikum Przemysłu Mody z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. To prawdziwi pasjonaci zawodu – młodzi projektanci, twórcy niepowtarzalnych, autorskich kolekcji, które zostały wykonane w bieżącym roku szkolnym.

Podczas pokazów zostanie zaprezentowane sześć kolekcji, które znalazły się w finale XXV Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby w Poznaniu.

Pierwsza z nich, KRAINA LODU, to kolekcja uszyta przez uczniów klasy 4 Technik Przemysłu Mody w tym roku szkolnym. Inspirowana zimą. Składa się z sześciu modeli przede wszystkim w kolorze białym.

Druga kolekcja, WENUS W FUTRZE, składa się z trzech modeli. Zostały one wykonane przez ucznia klasy 3 Technikum Przemysłu Mody – Gabriela Datę. Jest to męska kolekcja. Główną rolę grają w niej kurtki będące wariacją na temat skóry i futra. Kolekcję stanowią wyraziste połączenia kolorów i zabawa formą. Uzupełnieniem są czarne T-shirty i spodnie z miękkich tkanin, tiulu i futra.

Na kolejną – trzecią kolekcję, składają się stroje przygotowane na Ogólnopolski Konkurs Szkoły Mody w Rzeszowie – Ubiór znakiem czasu. Tegoroczna III edycja konkursu nosiła tytuł „PIĘKNO PRZESTRZENNEJ ORNAMENTYKI”.

Na scenie w Galerii Rzeszów zobaczymy także kolekcję Joanny Szpunar – DONNOLA.  Składa się ona czterech modeli, jest kobieca i delikatna. Podkreśla kształty i piękno kobiecego ciała. Klasyczne plisy w połączeniu z wzorem kwiatów tworzą wyjątkowy i ponadczasowy efekt. W skład kolekcji wchodzi także malownicza, krótka suknia z błyszczącej brokatowej lampy z ozdobnymi rękawami i wydłużonym tyłem. 

Kolekcja piata, DZIECI WOLNOSCI, jest hołdem wolności, miłości i równości ludzi młodych, nietkniętych wojną czy komunizmem. Wyzwolonych i odważnych, silnych, niezależnych i kreatywnych. Głos młodego pokolenia, które wchodzi w świat, nie boi się go tworzyć i ma zamiar go zmieniać. Dzieci wolności żyją tu i teraz, to my, którzy jesteśmy przyszłością waszą i przyszłych pokoleń.

Ostatnia kolekcja, NO RULES, została przygotowana przez ucznia klasy 4 Technikum Przemysłu Mody – Artura Fila. Składa się z sześciu modeli. Kombinezony ”druga skóra” tworzą podstawę każdej z sylwetek. Symbolizują nagie ciała – każdy bowiem ma je inne. Ubrania wierzchnie, posiadające wiele wycięć w dość nieodpowiednich miejscach, ujawniają zewnętrzną ”skórę” każdego z modeli. Maski ukrywają prawdziwą twarz – dzięki temu kolekcja jest uniwersalna. Nie ma tu podziału na płeć czy wiek – pod tą warstwą może kryć się każdy.

Na pierwszy rzut oka, kolekcja wydaje się być chaotyczna: mnóstwo wzorów, kolorów, kilka różnych – wydawałoby się – niepasujących do siebie materiałów. Wszystko jednak składa się w spójną całość. Z pozoru mało funkcjonalne ubrania, nadają się nawet do noszenia na co dzień. W dodatku, ubrania można ze sobą dowolnie łączyć. W noszeniu kolekcji nie ma żadnych zasad! 

Święto młodości i mody w Galerii Rzeszów odbędzie się w sobotę 11 maja, o godz. 17:00 przy fontannie.

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: