Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

„Cztery pory roku” i „Małe rzeczy w dużej skali” – to tytuły nowych pokazów specjalnych fontanny multimedialne w Rzeszowie. Premiera w sobotę (13 lipca).

Jeszcze w marcu miasto zapowiedziało, że dla mieszkańców Rzeszowa zostanie w tym roku przygotowany nowy pokaz specjalny fontanny multimedialnej. Ratusz na ten cel w budżecie miasta zapisał 100 tys. zł. Zgodnie z tym postanowieniem już w sobotę (13 lipca) o godz. 21:30 odbędzie się premiera dwóch wodnych widowisk.

Nowe pokazy zostały zatytułowane: „Małe rzeczy w dużej skali” i „Cztery pory roku”. Inspirowane są muzyką Antonio Vivaldiego. Łącznie widowisko złożone z dwóch części będzie trwało 23 minuty. Nowe pokazy przygotował reżyser światła Bogumił Palewicz z firmy Bodigi za ponad 90 tys. zł. 

Aleksandra Wąsowicz-Duch, szefowa Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, nie chce zdradzać szczegółów. – Serdecznie zapraszam na sobotni pokaz – odpowiada wymijająco. 

„Małe rzeczy w dużej skali” i „Cztery pory roku” będzie można zobaczyć w tym sezonie także 20 lipca, 3 i 24 sierpnia o godz. 21:00 oraz 28 września o 20:30. Nowe widowiska zastąpią w dotychczasowym lipcowym, sierpniowym i wrześniowym harmonogramie pokazy „Magia kina”, „Sporty ekstremalne”, „Historia muzyki” i „Innowacyjny Rzeszów”. 

Do tej pory w repertuarze pokazów specjalnych fontanny mieliśmy widowiska: „Folk dookoła świata”, „Walka Tytanów” (pokaz z udziałem aktorów), „Magia Kina”,  „Sporty Ekstremalne”, „Historia Muzyki” oraz „Innowacyjny Rzeszów”.

Fontannę uruchomiono w 2013 roku i stała się trzecim, co do wielkości tego typu obiektem w Polsce. Ratusz za “wodną” atrakcję zapłacił ponad 7 mln zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama